forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Vin Mar 29, 2024 9:17 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 243 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: De pe youtube...
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 12:53 am 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 30, 2006 1:00 pm
Mesaje: 9972
8O
Nu, discutia e cu totul alta, n-are rost!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De pe youtube...
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 1:21 am 
Neconectat
Furtuna
Furtuna

Membru din: Lun Noi 10, 2008 1:00 pm
Mesaje: 1961
Localitate: Hampshire
Deci se intelege ca sunt mai multi sustinatori PSD, PCR, CCCP pe acest forum :idea: Asta este. Nu putem schimba nimic DAR :
Eu cred ca in urmatorii ani o schimbare in bine o sa apara. Poate mai repede.

Mai bine mintea unul neamt decat minciuna-vorba-lunga a unuia venit din Albania / Italia inhaitat cu rosii din est.

Poate asa vor fi obligati unii sa munceasca si sa lase leneveala :!:

_________________
flash=290,130]http://www.wunderground.com/swf/pws_mini_rf_nc.swf?station=IWEYBRID15&freq=30&units=metric&lang=EN[/flash]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 1:47 am 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
Am votat Basescu in 2004, Basescu in 2009, impotriva demiterii sale in 2007, pro demiterea sa in 2012, acum Ponta in ambele tururi pentru ca la fel ca in 2009, am votat asa cum spunea Darius Valcov de la noi. Acum Valcov avea o privire de fraier fraierit in spatele strungarului Liviu Dragnea. Primul meu vot a fost Constitutia din 2003 care desfiinta armata obligatorie. Acum daca sasul asta va face magarii sau situatia va fi maro rau in Romania, nu ma voi mai simti vinovat ca l-am votat cum m-am simtit cand Basescu a taiat salarii si a inchis spitale in 2010. :idea:

Mister om al muncii Mike60 (oamenii mai in varsta au mai mult chef de munca decat tinerii, de asta imi si pare rau de tatal meu, ii era mai drag ca oricand sa munceasca), as fi tentat sa zic acum CA CUm de nu dormi, dar in UK este abia ora 22.

Eu sunt adeptul lui Thomas Hodkinson, la fel ca Barboso de pe Softpedia "Ce bine e sa nu faci nimic si asta foarte incet si daca se poate si pe bani", sunt prea visator, prea flower power, prea doritor de libertate ca sa dau voie acestui cancer al vietii care este munca sa-mi manance prea mult timp. :lol: Urasc sa nu am timp si energie pentru pasiunile pentru care traiesc. Daca doar muncesti si dormi, birou-pat, intrebarea mea e de ce lula mea mai traiesti? :lol: Invidiez pe oricine nu trebuie sa se trezeasca dimineata, dar nici schimbul II sau III. Macar la inchisoare e mai rau, te scoala de la 5. :!:

Cancerul si munca sunt mana in mana in cazul meu, pentru CA CAncerul mi-a adus munca. Dar poate ca si tata ma baga in paine, astepta doar sa-mi iau examenul si nu reuseam sa-l iau dracu odata, din cauza contabilitatii si ca 5 ani nu au mai postat cele 1.000 de grile pe site, dar acum au facut-o. Vroia ca fratele sa-si faca firma lui separata si eu sa continui cu el. Nu e nici o pierdere ca nu am luat examenul in toamna 2012 cand am dat prima oara, in 2014 s-a introdus o reglementare care ma scuteste de stagiu si definitivat, e ca si cum l-as fi luat atunci, stagiul dura 2 ani. :idea:

Oricum tata ne-a rezervat o meserie destul de comoda si banoasa, dar nu se stie cat o sa mai tina, piata insolventei este in scadere. La fel si vanzarile magazinelor de cartier, din 2009 intr-o continua prabusire. Insa nici eu si nici maica-mea nu vrem sa il inchidem.

Parazitii-Munca e frumoasa ca femeia, evident la varsta a III-a. Un client a replicat ca se poate spune si ca "M-am nascut obosit". :lol:

Banc: Victor catre Daciana: ce ai zice daca maine dimineata te-ai trezi ca te-ai culcat cu un presedinte? Pai vine el sau ma duci tu la Sibiu? :lol:

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima. UE se va scinda pana in 2040.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 2:18 am 
Neconectat
Furtuna
Furtuna

Membru din: Lun Noi 10, 2008 1:00 pm
Mesaje: 1961
Localitate: Hampshire
[quote="Neaceasca85"]
. Acum daca sasul asta va face magarii sau situatia va fi maro rau in Romania,

Nu cred

Mister om al muncii Mike60 (oamenii mai in varsta au mai mult chef de munca decat tinerii, de asta imi si pare rau de tatal meu, ii era mai drag ca oricand sa munceasca), as fi tentat sa zic acum CA CUm de nu dormi, dar in UK este abia ora 22.

Chef am de cand am inceput sa lucrez. Maine sunt liber. Am luat o zi de concediu :wink:

Oricum tata ne-a rezervat o meserie destul de comoda si banoasa, dar nu se stie cat o sa mai tina, piata insolventei este in scadere. La fel si vanzarile magazinelor de cartier, din 2009 intr-o continua prabusire. Insa nici eu si nici maica-mea nu vrem sa il inchidem.

Macar pentru cat a muncit tatal tau ptr familie ar trebui sa te gandesti sa faci ceva :!:

Banc: Victor catre Daciana: ce ai zice daca maine dimineata te-ai trezi ca te-ai culcat cu un presedinte? Pai vine el sau ma duci tu la Sibiu?

Foarte misto dar nu cred ca Johannis se uita la una alde " daciana " care trage catre est

PS. De ce incearca ponta sa mearga catre est si mai departe :?: - " Surse din interiorul PSD susţin că bunicul matern al lui Victor Ponta era evreul rus Naumovici (ulterior, mama Premierului şi-a scurtat numele în "Naum", din motive lesne de înţeles). Până aici, toate bune şi frumoase, nimeni nu e vinovat dacă se naşte nigerian, congolez sau brazilian. La propunerea consilierilor sovietici care conduceau pe atunci România, bunicul lui Ponta este trimis la studii în URSS "

_________________
flash=290,130]http://www.wunderground.com/swf/pws_mini_rf_nc.swf?station=IWEYBRID15&freq=30&units=metric&lang=EN[/flash]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 2:28 am 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
Desi culoarea parului ei este una occidentala. :lol:

Tata a regretat enorm ca a prins comunismul ala nenorocit, avand 10 ani cand a luat Ceausescu puterea in 1964. Vedeam regretul in ochii lui in apa marii la Rixos Lares in 2011, spunea l-am prins din plin. Si sigur a gandit ca daca el nu a putut avea o viata cum ar fi vrut-o, macar copiii lui sa o aiba, dar fratele pana in 2011 l-a dezamagit muncind pentru altii, chiar fara bani pana in 2006, pentru cumnatu-so, iar eu l-oi fi dezamagit cu ura pentru munca, dar avea ceva pentru mine si maica-mea, ne proteja in ultimul hal, acum ne e tare naspa fara el, imi tot zicea bai, eu maine poimaine crap, nici nu banuia cata dreptate avea. In 1992 cand eram in clasa I tata constata ca imi place cartea ca magarului fuga. :lol:

Din anticomunist era mare anti PSD-ist iar Dan Voiculescu era persoana pe care a urat-o cel mai rau. Pe locul II era Becali, desi la orgoliu semana cu el.

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima. UE se va scinda pana in 2040.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 2:43 am 
Neconectat
Furtuna
Furtuna

Membru din: Lun Noi 10, 2008 1:00 pm
Mesaje: 1961
Localitate: Hampshire
[quote="Neaceasca85"]Desi culoarea parului ei este una occidentala. :lol:

Vopseaua schimba aspectul


Din anticomunist era mare anti PSD-ist iar Dan Voiculescu era persoana pe care a urat-o cel mai rau. Pe locul II era Becali, desi la orgoliu semana cu el.

Pai si tu cum de esti invers :?:

_________________
flash=290,130]http://www.wunderground.com/swf/pws_mini_rf_nc.swf?station=IWEYBRID15&freq=30&units=metric&lang=EN[/flash]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De pe youtube...
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 3:32 am 
Neconectat
Furtuna
Furtuna
Avatar utilizator

Membru din: Vin Feb 07, 2014 9:00 pm
Mesaje: 1818
Localitate: Iasi
Problema cea mai mare a României și a românilor e lipsa unei identități clare. Situată la granița dintre Orient și Occident, neaparținând în mod categoric niciuneia dintre aceste „lumi”, poporul român, format la rândul lui dintr-o varietate de popoare („o mulțimă nesfârșită de oameni”, cum zice Eutropiu), a fost întotdeauna definit de proverbe precum „capul plecat sabia nu-l taie” (asta e ceea ce mă dezgustă cel mai mult și e singurul motiv pentru care aș pleca din țară) și, în decursul istoriei, mai întotdeauna a stat sub dominația cuiva și a căutat să imite pe cineva, fie că a fost vorba de turci, austrieci, ruși sau americani (și totodată a căutat să urască ceva: „imperialismul american” sau „ciuma roșie”, după caz).

Însă, adevărul este că lumea nu s-a redus niciodată doar la Occident, și că frumusețea planetei pe care locuim stă atât în multitudinea de peisaje pe care le oferă, cât și în multitudinea de culturi pe care le putem descoperi pe ea. Și un alt adevăr este că motivele fericirii și a împlinirii în viață sunt diferite pentru aproape fiecare în parte: unii se simt împliniți prin muncă, alții prin călătorii, prin cunoaștere, prin literatură, prin muzică, prin pictură, prin știință, prin binefacere, prin dragoste și prin orice altceva. Timpul se scurge oricum, idealul e să îl folosești în maniera cea mai adecvată, ca să nu simți, la capătul a 60-70 de ani, că ți-ai irosit viața... :)

P.S.: Am ales dreapta, dar în niciun caz pentru candidatul ei, care m-a dezamăgit enorm la cele două dezbateri televizate, ci mai degrabă datorită unui istoric familial (până și străbunicul meu vota cu dreapta în perioada interbelică), și datorită unei nevoi de echilibru a puterilor în stat. S-ar putea să regret (din nou), dar oricum știu că schimbarea nu se va produce NICIODATĂ de sus, ci nu poate să înceapă decât de la fiecare în parte!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De pe youtube...
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 11:45 am 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 21, 2012 12:49 am
Mesaje: 14374
Localitate: Bumbesti-Jiu
Tot o afinitate pentru dreapta am avut si eu mereu, dar dupa imensa dezamagire pe care mi-a oferit-o PNL-ul si mai ales Crin Antonescu(cu care as fi votat cu draga inima acum cateva luni) nu pot sa zic decat ca imi doresc ca actuala clasa politica sa dispara.E de ajuns pentru tara asta, parca suntem blestemati.O sa fie bine in continuare, chiar foarte bine, atat de bine incat o sa ne punem mainile in cap :wink:

PS: De ce nu au toti profesorii 6 case ca Iohannis ? Ghinionul e de vina :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 3:11 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
Valcov si toata gasca lui s-au mutat ca prostii de la PD-L la PSD fiind ferm convinsi ca ia Ponta presedinte, de aia s-au lipit de el, acum au cea mai mare tzeapa din vietile lor. :lol: :lol: :lol:

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima. UE se va scinda pana in 2040.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De pe youtube...
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 4:40 pm 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 30, 2006 1:00 pm
Mesaje: 9972
@supercell, Ponta are 7 case. Asta e mai putin important, daca si le-a cumparat legal etc. Omul nu a vrut sa-si implice si socri in asta. Iohannis e un om cu bun simt, dar in Romania cu bun simt nu se poate.
Cert e ca de orasul Sibiu si de sibieni nu si-a batut joc, din contra, a pus Sibiul pe harta lumii. Dovada e si faptul ca de 14 ani este primar si de fiecare date a fost ales cu un rezultat covarsitor, in jur de 80%. Cred ca doar primarul din Baia Mare a mai scos astfel de rezultate.
Odata cu demisia ciumei rosii, inlaturarea caracatitei si mafiei de la guvernare am increderea ca lucrurile cat de cat se vor indrepta in urmatorii ani.
PS. Sa nu uitam totusi ca rosii au dominat structurile de la cel mai inalt nivel, cat mai ales cele locale. In primul rand lor trebuie ceruta socoteala.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De pe youtube...
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 4:40 pm 
Neconectat
Furtuna
Furtuna

Membru din: Lun Noi 10, 2008 1:00 pm
Mesaje: 1961
Localitate: Hampshire
supercell scrie:

PS: De ce nu au toti profesorii 6 case ca Iohannis ? Ghinionul e de vina :wink:


Ai citit ( documentat, nu de la latrina3 ) exact care sunt cele 6 ( sase ) case a lui Johannis :?:

_________________
flash=290,130]http://www.wunderground.com/swf/pws_mini_rf_nc.swf?station=IWEYBRID15&freq=30&units=metric&lang=EN[/flash]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De pe youtube...
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 4:42 pm 
Neconectat
Furtuna
Furtuna

Membru din: Lun Noi 10, 2008 1:00 pm
Mesaje: 1961
Localitate: Hampshire
steaua scrie:
@supercell, Ponta are 7 case. Asta e mai putin important, daca si le-a cumparat legal etc. Omul nu a vrut sa-si implice si socri in asta. Iohannis e un om cu bun simt, dar in Romania cu bun simt nu se poate.
Cert e ca de orasul Sibiu si de sibieni nu si-a batut joc, din contra, a pus Sibiul pe harta lumii. Dovada e si faptul ca de 14 ani este primar si de fiecare date a fost ales cu un rezultat covarsitor, in jur de 80%. Cred ca doar primarul din Baia Mare a mai scos astfel de rezultate.
Odata cu demisia ciumei rosii, inlaturarea caracatitei si mafiei de la guvernare am increderea ca lucrurile cat de cat se vor indrepta in urmatorii ani.
PS. Sa nu uitam totusi ca rosii au dominat structurile de la cel mai inalt nivel, cat mai ales cele locale. In primul rand lor trebuie ceruta socoteala.


LIKE

_________________
flash=290,130]http://www.wunderground.com/swf/pws_mini_rf_nc.swf?station=IWEYBRID15&freq=30&units=metric&lang=EN[/flash]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 4:44 pm 
Neconectat
Furtuna
Furtuna

Membru din: Lun Noi 10, 2008 1:00 pm
Mesaje: 1961
Localitate: Hampshire
Neaceasca85 scrie:
Valcov si toata gasca lui s-au mutat ca prostii de la PD-L la PSD fiind ferm convinsi ca ia Ponta presedinte, de aia s-au lipit de el, acum au cea mai mare tzeapa din vietile lor. :lol: :lol: :lol:


Multi au facut pasul respectiv.

Citeam acum cateva minute despre primarita voastra din Craiova. Cica nu mai construieste stadionul :!:

_________________
flash=290,130]http://www.wunderground.com/swf/pws_mini_rf_nc.swf?station=IWEYBRID15&freq=30&units=metric&lang=EN[/flash]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 4:50 pm 
Neconectat
Furtuna
Furtuna

Membru din: Lun Noi 10, 2008 1:00 pm
Mesaje: 1961
Localitate: Hampshire
Neaceasca85 scrie:
Desi culoarea parului ei este una occidentala. :lol:


Daca te uiti bine la ochii si fata ei poate-ti schimbi parerea in privinta zonei din care se trage :D


Fişiere ataşate:
10329119_852973701409185_5815533447210060273_n_91435800 a.jpg
10329119_852973701409185_5815533447210060273_n_91435800 a.jpg [ 51.12 KiB | Vizualizat de 1420 ori ]

_________________
flash=290,130]http://www.wunderground.com/swf/pws_mini_rf_nc.swf?station=IWEYBRID15&freq=30&units=metric&lang=EN[/flash]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: De pe youtube...
MesajScris: Lun Noi 17, 2014 6:09 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Mar Feb 21, 2012 12:49 am
Mesaje: 14374
Localitate: Bumbesti-Jiu
Steaua, pe mine nu ma deranjeaza in mod special Iohannis, pe mine ma deranjeaza sleata aia de nemernici din spatele lui cu care nici macar mafia PSD nu se poate compara.Ce ai zice tu daca dupa plecarea guvernului Ponta te trezesti intr-o zi cu Blaga premier, sau cu Videanu, Flutur sau in cel mai rau caz Basescu ? Ce schimbare ai votat atunci ? Nu ma incalzeste cu nimic ce a facut el ca primar, una e primar si alta e presedinte, nu au nici o legatura.Daca tu crezi ca asa se va indrepta Romania catre mai bine te amagesti singur.Vorbim peste 1 an sau 2 sa vedem daca am avut sau nu dreptate :)

PS: Tare as vrea ca eu sa nu am dreptate in ceea ce am spus, asta spre binele acestei tari :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 243 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Termeni şi condiţii
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO