forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Vin Mar 29, 2024 7:42 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Vă rugăm, ca în ciuda destinaţiei acestei secţiuni, să aveţi o atitudine civilizată şi de bun simţ, să folosiţi un limbaj "cizelat" :D



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ce se iau astia de mine
MesajScris: Sâm Iun 27, 2009 10:09 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
eugenraduoradea scrie:
ai alte păreri, ca de obicei, domnule cârcotaş... ?!


wanna fight? :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Sâm Iun 27, 2009 10:15 pm 
Neconectat
Norisor
Norisor
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 23, 2008 1:00 pm
Mesaje: 54
Localitate: BUZAU
Vorbeste la subiect tinere.....e forum despre vreme....nu toata lumea doreste sa-ti citeasca balivernele tale.....daca ai ceva de spus despre altceva decat starea vremii, posteaza in alta parte.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Sâm Iun 27, 2009 11:07 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
Mane... daca toti userii ar fi ca tine, cum crezi ca ar arata forumul asta? Nu-i un gand prea placut, nu? Tu citeste-ti postarile din "starea vremii in Buzau", oricum n-ai treaba cu restul forumului.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Sâm Iun 27, 2009 11:50 pm 
Neconectat
Norisor
Norisor
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 23, 2008 1:00 pm
Mesaje: 54
Localitate: BUZAU
Macar incerc sa fac ceva util pt cei pasionati, nu stau ca tine si analizez datele oferite de altii. Ti-am reprosat doar faptul sa postezi la starea vremii legat strict de subiect...si nu baliverne de ale tale de pusti frustrat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Dum Iun 28, 2009 12:01 am 
Andrei87 scrie:
Mane... daca toti userii ar fi ca tine, cum crezi ca ar arata forumul asta? Nu-i un gand prea placut, nu? Tu citeste-ti postarile din "starea vremii in Buzau", oricum n-ai treaba cu restul forumului.

Ei ce să-ţi spun că tu ai de nu mai poţi, comentezi şi critici pe toată lumea domnule atoate-ştiutor şi chiar cum ar arăta forumul ăsta ?!
Din câte am observat este vorba despre raport-starea vremii, nu critici sau diverse observaţii.
Ţi-a criticat Cornel din Buzău vreunul din rapoartele tale sau eu ?


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Dum Iun 28, 2009 12:11 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
Cman, frate, nu te-am jignit, nu am nimic cu tine personal, daca tu ai cu mine poti sa-mi spui pe PM, nu sa mictionezi in public.
Forumul asta imi place sa cred ca are o forma interactiva, pentru un "jurnal de bord" rigid cum iti place tie: s-au inventat blogurile, acolo poti sa pui toate datele despre starea vremii din orasul Buzau. Vezi ce usor e? Daca reusesti sa faci chestia asta nici nu mai e nevoie sa intri pe forum! Hai ca te-am scapat de-o grija!

Regret sa va spun dar contributia mea la forumul asta este mai mare si mai valoroasa decat a amandurora.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Dum Iun 28, 2009 12:21 am 
Ia dă un exemplu concret privind contribuţia ta mult mai valoroasă...
M-ai făcut curios...
Şi la chestia cu interactivitatea sunt de acord cu tine...
No hard feelings...
Sincer să fiu, mi-ar plăcea să te cunosc mai bine, intră pe messenger...
eugenraduoradea@yahoo.com


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Dum Iun 28, 2009 12:38 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
Sunt atat de multe ca nu stiu de unde sa incep. :wink:
O las pe alta data, maine dimineata am concurs.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Dum Iun 28, 2009 7:25 pm 
Neconectat
Site Admin
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 16, 2006 1:00 pm
Mesaje: 2333
Localitate: Bacau
Bag seama ca se dezvolta aria asta :))

_________________
Starea vremii pe intelesul tuturor


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Vin Feb 12, 2010 6:19 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iun 20, 2008 1:00 pm
Mesaje: 15893
Localitate: cluj
Andrei87 scrie:
Acuma lasand gluma la o parte, n-as da Clujul pe nici un oras din tara...regretele legate de furtuni/viscole care sunt cumulate cateva zile pe an nu compenseaza neplacerile provocate de viata/oamenii de cacat din sud mai ales

8O 8O 8O
total aiurea, rasfoind prin forum observ (tardiv) ca gogulica, mare patriot sudist (ceea ce e onorabil), a tacut malc la zisele lui andrei...nu s-a ambalat deloc cand vorbele au venit de la alt sudist, dar daca eu abia am facut o minuscula aluzie a sarit ca ars ... rushinica gogule :oops: :oops: chiar mare...putina obiectivitate nu ar strica...
pe de alta parte, andrei m-a emotionat mai sus...cat pe ce sa iau o batista... :twisted: imi cam dau seama de ce ii place pe la noi...

Andrei87 scrie:
poate ca sunt eu mai intolerant ...si probabil ca intr-o oarecare masura chiar sunt, but i don't give a f*** :mrgreen: imi place viata din ardeal

e clar ca esti...chiar intr-o foarte mare masura...e f bine ca recunosti, pacat ca nu indrepti defectul asta + ingamfarea...in rest numa de bine...pe bune...macar in domeniu esti "guru" :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Vin Feb 12, 2010 6:33 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
E bine sa te descarci. :P Incurajez lucrul asta, daca tii prea mult in tine face rau la inima. :wink: De fapt unul din defectele ardelenilor e ca ori tin prea mult in ei si abia asteapta sa te barfeasca pe la spate ori tin prea mult in ei si la un moment dat baga cutitul in tine (cazuri mai rare si mai spre nordul extrem al regiunii).

Si au fost mai multe motivele pentru care am plecat din C-ta, dar nu o sa dau mai multe detalii...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Vin Feb 12, 2010 8:56 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C
Avatar utilizator

Membru din: Dum Feb 17, 2008 1:00 pm
Mesaje: 14393
Localitate: Tg-Mures
no...io-s ardelean...da io nu prea tin in mine..:P..cand am ceva de zis..io zic..e drept ca incerc sa fiu civilizat..si sa nu prea folosesc injuraturi...iertare sa-mi fie pt oltenii de pe forum..:))..dar cred ca ei sunt campioni la injuraturi...cel mai bun prieten al meu...am facut scoala impreuna..vreo 17 ani..generala..liceu facultate..mama lui e din severin...si am fost de multe ori pe acolo..o alta prietena buna..fosta colega in clasele 1-8 la fel.mama ei e din tg jiu...si a fost ghidul meu de multe ori prin acel micut si foarte frumos oras(precum fetele de acolo)...:D...si...am vazut cum e zona si oamenii..oltenii in general..:D...foarte aprigi la gura..si foarte temperamentali..:P...una-doua daca i-ai calcat pe bec...au o injuratura specifica..nu pot s-o reproduc..dar cei de acolo stiu la care ma refer..:D..e drept ca nici bucurestenii nu se lasa mai prejos la acest capitol..mai ales soferii bucuresteni...sa nu credeti ca noi nu injuram...si nu vorbim urat..nu exista om care sa nu injure...dar..la o scara mai mica..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Vin Feb 12, 2010 9:25 pm 
Neconectat
Site Admin
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 16, 2006 1:00 pm
Mesaje: 2333
Localitate: Bacau
Din pacate la noi se injura peste tot. Specific romanesc.
Nu prea am umplat eu prin multe tari "civilizate", dar pe unde am fost, din curiozitate am tras cu urechea si spun cu toata certitudinea, nu se injura pe strada ca pe la noi. Mai ales ca la noi in Moldova, in special in Bacau.
Asta-i civilizatia noastra, nivelul nostru la care am ajuns.
Sa-mi fie iertata observatia, dar eu am crescut la tara si imi aduc aminte ca prin clasa a IV-a am scapat o prostie pe strada, cand plecam de la scoala, si, cand am ajuns acasa ai mei deja stiau si m-au luat la rost.

_________________
Starea vremii pe intelesul tuturor


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Vin Feb 12, 2010 10:33 pm 
Neconectat
Furtuna
Furtuna

Membru din: Lun Noi 10, 2008 1:00 pm
Mesaje: 1961
Localitate: Hampshire
Afara se injura la fel. Daca stai mai mult intr-un grup de tineri ( ceva gen spectacol sau gasti ) vei auzi foarte multe injuraturi. Ele sunt aruncate chiar si in loc de buna ziua. Este la fel ca in USA. Nu am fost acolo si nici nu am de gand. Concediile noastre ( UE ) sunt lungi. In fiecare vara de cativa ani in coace facem ~ 8000 km / iesire. Trasee prestabilite. Daca mergi pe strazile ( am fost ) unde sunt asa zisii " golani " vei auzi tot ce doresti. Bine inteles in alta limba. Nu stiu daca traducerea Google face fata :D Cei mai deschisi la acest limbaj sunt nemtii ( D ). Este foarte normal sa auzi si f.....k.
Urmatorii sunt francezii. Acum cativa ani am stat la periferia Parisului si era naspa rau. Eu cel putin fac la fel ca in Romanica. Nu intorc capul, trec pe cat posibil sa nu fiu observat de respectivii. Mai ales ca sunt mereu si cu sotia mea :)
Sper ca voi putea povesti in viitor cum este viata in UK :idea:

_________________
flash=290,130]http://www.wunderground.com/swf/pws_mini_rf_nc.swf?station=IWEYBRID15&freq=30&units=metric&lang=EN[/flash]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 13, 2010 9:37 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
Nu stiu de ce in SUA mie mi se pare ca negrii injura mai rau decat albii. :mrgreen: Par a fi mult mai impulsivi, temperamentali si mai patimasi in orice. "Haa?; Damn; Shit; Fuck you; What the fuck are you doin? Stop doing that shit; i love/hate this shit; Motherfucker;". :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Termeni şi condiţii
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO