forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:42 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2837 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 190  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Vin Feb 05, 2021 10:31 am 
Aici ai dreptate ! Covidul nu poate sa fie transferat intre om si aparat :

" In Topic: Intrebări în legătură cu electricitatea din Romania Yesterday, 23:52
….utilizarea lampii Malaga atunci cand luminez toata camera cu ea (in pat orientata spre tavan), o puneam pe pilota si se incalzea rau balastul, pusa pe cearsaf, adica dat pilota la o parte ca atunci cand te dai jos din pat, se incalzeste mai putin.
In ultimele 30 minute inainte de culcare o mut in picioare pe parchet langa pat. Si acolo ramane pana in noaptea urmatoare cand iar o bag in priza si o asez in pat cu fatza spre tavan. In aceasta pozitie desi becul se raceste cel mai eficient, balastul se orienteaza cu capul in jos,… " :idea:

dar te poate incalzi gratuit si fara sa-ti pese de COV.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 05, 2021 7:47 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
Nu genereaza suficienta caldura pentru incalzire, dar suficienta pentru defectiuni in caz de ne-disipare corespunzatoare.

Hmm, poate prin putinele radiatii UV emise se contracareaza si virusii.

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima. UE se va scinda pana in 2040.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Feb 18, 2021 1:56 am 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
Pe la ora 22 fara ceva o cazut netul in destule orase, inclusiv Bucale, cam vreo 15 minute, la mine doar Softpedia a fost inaccesibila, :P in rest functiona netul, dupa ce am vazut raportarile, am dat speed test si vitezele erau 500 cu 190 in loc de 930/930 simetric. :)

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima. UE se va scinda pana in 2040.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Joi Feb 18, 2021 9:25 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
Videochatul functiona din greu inseamna.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Feb 18, 2021 2:05 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
Se zvoneste ca ar fi fost un atac DDos Volumetric.

Eu am fost printre cei 1% carora nu le-a picat netul. :twisted: RCS & RDS VIP client. :lol:

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima. UE se va scinda pana in 2040.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Sâm Feb 20, 2021 11:24 pm 
Neaceasca85 scrie:
Eu am fost printre cei 1% carora nu le-a picat netul.

deci :
" Videochatul functiona din greu inseamna. "


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Feb 21, 2021 2:53 am 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
E si asta un job online, de pandemie.

Covidul e nimic pe langa in ce crize de disperare m-a bagat vremea asta idioata. Sa vezi atatea prin diverse zone sau zapezi in zone aride, e crancen.

A 3-a iarna proasta la rand chiar e prea mult. supercell inca traieste din evenimentul avut in decembrie 2018, care pe mine m-a ocolit tangential.

Pandemie, restrictii, masti, conspiratii, ultra pro vaccinisti si anti-vaccinisti (mult mai putini din pacate), scenarii horror despre ce pot contine aceste vaccinuri, gandite ca in urmatorii 10 ani sa decimeze populatia prin cancere si infacturi, dandu-se vina bineinteles pe mancare si pe alte prostii.

Muzica comerciala absolut oribila, Kiss FM din 2010 era lux de lux pe langa Kiss FM din 2020-2021.

Noroc cu Youtube si muzica veche plus cele 1-2 melodii bune de azi, ca in rest, nimic din ce era frumos, meteorologic sau nu, nu mai este.

A fost odata cand Romania, Oltenia si Slatina, aveau fenomene meteo, astazi nu mai au si nici nu vor mai avea.

Parca cineva manipuleaza vremea si ne face in ciuda. Ca sunt conspiratii si cu manipulari climatice. Dar Romania e prea mica pentru a fi cineva interesat sa ne loveasca cu fenomene dezastruoase. Sa fie seceta, nu stiu cine ar avea interes.

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima. UE se va scinda pana in 2040.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Lun Feb 22, 2021 12:37 pm 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 30, 2006 1:00 pm
Mesaje: 9972
Romania este pe 3 in lume la videochat. Despre ce vorbim? Este normal sa exoste si banda disponibila si sa fim si in top la viteza internetului.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Lun Feb 22, 2021 5:10 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
Banuiesc ca Rusia e pe 1, dar pe 2 cine e? La videochat ma refer..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Lun Feb 22, 2021 5:34 pm 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 30, 2006 1:00 pm
Mesaje: 9972
Rusia, da. Mai sunt Argentina si Brazila care stau foarte bine. Si noi suntem pe acolo. Cel putin daca se aduc bani in tara din treaba asta. Nu stiu cat de bine este reglementata industria.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Noi 22, 2021 2:44 am 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
Stau si ma gandesc daca nu cumva trebuie inchis acest forum. Oare dupa cati ani de inactivitate meteo, 3, 5 sau 10? Hai sa fiu indulgent si sa zic 10, adica prin 2028-2029 daca se pastreaza trendul actual, adios, deja nu mai merita pasiunea meteo in Romania.

Eu mi-am cam gasit alt hobby recent. Dar orice hobby as avea eu, mereu fenomenele meteo au avut si au un cuvant de spus. Iar lipsa lor diminueaza placerea la orice.

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima. UE se va scinda pana in 2040.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Lun Noi 22, 2021 9:45 am 
Noroc ca sunt si alte topicuri :D


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Lun Noi 22, 2021 10:17 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
Ce hobby neaceasca, te-ai bagat pe crypto?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Noi 22, 2021 11:09 am 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
Nici fratele nu s-a bagat acolo, exista frica de a pierde. Ar fi o idee ca sa stau acasa si sa vina bani.

Muzeul Lampilor. Transportul de lampi intre orasele apropiate de Slatina. Discutiile pe Whatsapp.

Adevarul e ca la cat de putini oameni au ramas aici, ar putea fi un grup de Whatsapp. :D Dar ramane vimp fara un venit din reclamele de aici. :mrgreen:

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima. UE se va scinda pana in 2040.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Lun Noi 22, 2021 12:30 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
Reclamele de la vimp cred ca abia acopera hosting-ul.
Dar nu te pune nimeni sa mai intri pe forum daca e inactivitate. Baga cu smiorc in alta parte eventual.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2837 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 190  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Termeni şi condiţii
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO