forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Apr 18, 2024 6:38 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 698 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 47  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Sâm Apr 03, 2021 8:53 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36965
Localitate: Bistrita
Care 1 an, ca toti zic ca iti ofera doar 6 luni imunitate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Apr 03, 2021 8:35 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25260
Localitate: Slatina OT
Noaptea asta e liber pana la 02. Paste Catolic. :twisted:

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Sâm Apr 03, 2021 11:25 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36965
Localitate: Bistrita
Si daca n-ai buletin de catolic?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Apr 05, 2021 12:34 am 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25260
Localitate: Slatina OT
Exista vreo diferenta? :lol: M-am plimbat de la 21:30 la 22:45. :lol: Lumea nu stia si era pustiu. :lol:

Asta seara de la 21 la 22, revenim la vechea mizerie, care sper sa ramana macar 22, 3,23 rata de infectare, o luase cu 3,65 pe miercuri joi. :mrgreen:

Cine ma inveseleste in perioada asta? Primarul din Optasi Magura. :lol: Am vazut si eu. Avem bust color Becali la Scornicesti si 8 asi la Optasi, pe DN 65. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=VsRKsoZ0BS4
https://www.youtube.com/watch?v=yaRD32sOthI

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Lun Apr 05, 2021 2:58 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iun 20, 2008 1:00 pm
Mesaje: 15894
Localitate: cluj
Neaceasca85 scrie:
https://www.youtube.com/watch?v=VsRKsoZ0BS4
https://www.youtube.com/watch?v=yaRD32sOthI

E plina oltenia de tampiti...Doamne ajuta...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Lun Apr 05, 2021 4:38 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36965
Localitate: Bistrita
Cei mai multi tampiti sunt in Transilvania, te asigur de asta. Mai ales in orasele mari.
In Oltenia sunt printre cei mai muncitori oameni, nu e vina lor ca regiunea e praf dpdv economic.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Lun Apr 05, 2021 8:56 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C
Avatar utilizator

Membru din: Dum Feb 17, 2008 1:00 pm
Mesaje: 14400
Localitate: Tg-Mures
Andrei87 scrie:
Cei mai multi tampiti sunt in Transilvania, te asigur de asta. Mai ales in orasele mari.
In Oltenia sunt printre cei mai muncitori oameni, nu e vina lor ca regiunea e praf dpdv economic.


Fara nicio tresarire de orgoliu, dar cred ca n-ai umblat prin tara asta suficient de mult. Daca Ardealul era regiune independenta sau macar autonoma, asa cum s-a semnat actul unirii de la 1918, era in rand cu Ungaria, Slovenia, Polonia etc, iar restul tarii precum Bulgaria. Dar asta e, sa fim uniti si la bine si la rau. Mai mult la rau se pare. Bucurestiul s-a tinut de cuvant dupa semnarea acelui act fix vreo 20 de ani. Apoi au venit comunistii, au sters cu buretele cu toti minoritarii tarii, iar Ardealul a ajuns sa aiba sate intregi odinioara sasesti sau unguresti locuite de tigani, lasate in paragina si anarhie. Probabil asta era si ideea. Dupa ce au plecat din regiune peste 1 milion de oameni, evident ca au fost adusi altii din alte regiuni sa munceasca in combinate, fabrici si uzine. Si asa s-a ajuns azi ca in Tg.Mures spre exemplu sa fie foarte multi frustrati ca exista placute bilingve, ca se vorbeste si ungureste(surpriza) in magazine, pe strada, la tv etc, iar ei nu inteleg o boaba, si nu e normal, traim in Romania, nu e ok, ne fura tara..... Dar cand ii intrebi de unde sunt parintii, afli ca din Severin, Bacau, Tg.Jiu etc. Si atunci intelegi de ce nu inteleg specificul si atmosfera de oras bilingv. Cum e sa sarbatoresti Pastele de 2 ori, sa respecti religia, limba si obiceiurile celui de langa. Care sunt altele decat ale tale.

Daca te referi la tampiti, ca nu suntem smecheri si tepari, da, sunt tampiti ardelenii....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Lun Apr 05, 2021 11:04 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36965
Localitate: Bistrita
Am umblat prin toata tara si am rude din toate regiunile, mai putin din Crisana. Daca deschizi ochii si nu pleci cu prejudecati ajungi la aceeasi concluzie cu a mea.
Pe de-o parte inteleg schimbarea ta de atitudine, ai sotie unguroaica si probabil si cercul ei de prieteni sunt tot unguri si ti-au fost livrate pe gat teoriile lor din pacate...mai trist e ca le-ai inghitit asa. Pacat.
Ardelenii da, sunt lenesi, inceti la minte si in general foarte obedienti. Nu degeaba au stat sub papuc atata timp si a trebuit sa vina sudistii sa ii salveze.
Nu sunt vreun unionist, dar faptul ca tu crezi ca Erdely ar fi trebuit sa fie o tara separata ma face sa borasc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Mar Apr 06, 2021 8:32 am 
Neconectat
-40 °C
-40 °C
Avatar utilizator

Membru din: Dum Feb 17, 2008 1:00 pm
Mesaje: 14400
Localitate: Tg-Mures
N-are treaba una cu alta. Nevasta e unguroaica, pe jumatate, doar cu numele, altfel nu stie ungureste nici cat mine si e ortodoxa. Daca asta conteaza. Iar daca tu crezi ca sunt teorii, poti sa vii sa verifici. Nu exista bloc in Tg.Mures sau clasa de copii, ca macar una sau doua familii sa nu fie din sud sau est. Si eu aveam in clasa in generala un coleg cu parinti din Severin, o colega cu parinti din Moinesti, in liceu la fel. Acum la gradinita copilul meu are colegi, unul cu parinti din Corabia, altul cu parinti din Giurgiu, altul cu parinti din Dragasani. Educatoarea lor e cu parinti din Botosani. Asta din cercul meu de prieteni, daca tot ai pomenit de asa ceva. Ardealul e bine ca e in Romania, eu sunt chiar unionist, imi pare rau de Basarabia, dar din pacate in loc sa devina si restul tarii precum Ardealul, ne-am manelizat noi din pacate. Si cea mai buna gluma pe care ai zis-o e cu ardelenii lenesi. Din orice parte ai iesi din Transilvania spre sud sau est diferentele sunt semnificative intre gospodarii si sate. Cea mai socanta schimbare e din Harghita spre Bacau. Si despre orase, ce sa mai vorbim. Aici se datoreaza si primarilor dar si locuitorilor. Dar nu mai continui discutia cu tine pt ca tu ai prejudecati si nu poti sa accepti cand cineva are alta parere, documentata si verificata. O ti pe a ta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Mar Apr 06, 2021 8:37 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36965
Localitate: Bistrita
Agree to disagree atunci, amandoi spunem despre celalalt ca are prejudecati...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Mar Apr 06, 2021 9:38 pm 
sorifin scrie:
N-are treaba una cu alta. Nevasta e unguroaica, pe jumatate, doar cu numele, altfel nu stie ungureste nici cat mine si e ortodoxa. Daca asta conteaza. Iar daca tu crezi ca sunt teorii, poti sa vii sa verifici. Nu exista bloc in Tg.Mures sau clasa de copii, ca macar una sau doua familii sa nu fie din sud sau est. Si eu aveam in clasa in generala un coleg cu parinti din Severin, o colega cu parinti din Moinesti, in liceu la fel. Acum la gradinita copilul meu are colegi, unul cu parinti din Corabia, altul cu parinti din Giurgiu, altul cu parinti din Dragasani. Educatoarea lor e cu parinti din Botosani. Asta din cercul meu de prieteni, daca tot ai pomenit de asa ceva. Ardealul e bine ca e in Romania, eu sunt chiar unionist, imi pare rau de Basarabia, dar din pacate in loc sa devina si restul tarii precum Ardealul, ne-am manelizat noi din pacate. Si cea mai buna gluma pe care ai zis-o e cu ardelenii lenesi. Din orice parte ai iesi din Transilvania spre sud sau est diferentele sunt semnificative intre gospodarii si sate. Cea mai socanta schimbare e din Harghita spre Bacau. Si despre orase, ce sa mai vorbim. Aici se datoreaza si primarilor dar si locuitorilor. Dar nu mai continui discutia cu tine pt ca tu ai prejudecati si nu poti sa accepti cand cineva are alta parere, documentata si verificata. O ti pe a ta.

............................................................


Fişiere ataşate:
correct answer.jpg
correct answer.jpg [ 6.92 KiB | Vizualizat de 599 ori ]
Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Mar Apr 06, 2021 10:16 pm 
[quote="sorifin"][/quote]

Sorine.
Acum cateva saptamani te-am intrebat ceva despre remote-ul tau cu aparatura din casa.
Ce soft folosesti ? Compatibil si cu Alexa ?


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Vin Aug 13, 2021 10:11 pm 
Naspa sa nu ai tangenta cu femeile, te apuci de altele:
https://www.thetimes.co.uk/article/loca ... -pptxjrn2n


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Anti-mask, ....
MesajScris: Mar Sep 14, 2021 3:23 pm 
https://www.thedailybeast.com/bob-enyar ... d?ref=home

https://www.hotnews.ro/stiri-coronaviru ... galben.htm
" Untold traiasca Untold unde au fost doar vaccinati. "


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Joi Sep 16, 2021 9:22 am 
De ce unii pot circula cu masti, sa se intepe iar " grasuta ", nu :idea:
https://www.b1tv.ro/politica/youtube-a- ... 60639.html


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 698 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 47  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Termeni şi condiţii
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO