forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Mar Apr 16, 2024 10:03 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


1. Fiecare firmă nu-şi va deschide mai mult de un topic (subiect) de prezentare. Aici va prezenta tot ce crede de cuviinţă despre firmă natura activităţii, produse, servicii, preţuri, etc.
2. Este interzisă postarea de mesaje care nu aduc nimic nou, cu scopul vădit de a aduce subiectul în primele rânduri.
3. Se va evita postarea unor mesaje care discrediteză alte firme.
4. Se va evita postarea unor mesaje cu referirea la firma care o reprezintă utilizatorul, cu scop de reclamă, în topicul altor firme.
5. Discuţiile purtate aici se vor referi strict la profilul şi activitatea firmei. Discuţiile cu alt caracter se vor purta pe ariile dedicate.
6. Utilizatorii pot pune aici, reprezentantului firmei, întrebări legate strict de produsele, serviciile şi profilul firmei.
7. Aceste reguli se pot modifica fără notificări prealabile. Utilizatorul are datoria de a se informa periodic despre continutul acestui subiect.
8. Asa cum este precizat şi în descrierea forumului această arie este dedicata firmelor care au activităţi sau produse legate de domeniul meteorologiei. Orice alt gen de subiecte vor fi închise fără o notificare prealabilă.



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Vin Mai 25, 2012 6:59 pm 
Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook

Storm chasers Romania sau Vanatorii de furtuni din Romania
- este o pagina de facebook dedicata tuturor pasionatilor de meteorologie extrema din Romania. Pagina este facuta de mine in data de 23 februarie 2012.

LIKE & SHARE :)

Haide-ti sa crestem comunitatea si sa facem cunoscut romanilor ce facem noi

https://www.facebook.com/pages/Storm-Ch ... 7282788048

ps: Nu stiu daca am postat bine acest subiect, sau daca l-am postat unde trebuie. Daca am gresit va rog sa imi dati indicatii unde sa pun postarea :)


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Vin Mai 25, 2012 8:42 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36963
Localitate: Bistrita
Am dat like. :)
Fiind din zona, trebuie sa te stii cu CrazyFrog de pe forum nu?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Vin Mai 25, 2012 11:50 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Mie Feb 20, 2008 1:00 pm
Mesaje: 2761
Localitate: Resita / Timisoara
Da, ne stim :))

_________________
Oană Liviu
PhD Student - West University of Timisoara, Faculty of Mathematics and Computer Science
Research Assistant - West University of Timisoara, Faculty of Mathematics and Computer Science
http://wrf.rometex.org, e-mail : liviu.oana88@gmail.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Sâm Mai 26, 2012 12:01 am 
Da, ne stim
Multumesc de like :) Am dori cat mai multe


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Sâm Mai 26, 2012 12:20 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36963
Localitate: Bistrita
Putini de pe forumul asta avem cont de facebook. :) De fapt cred ca doar eu, Iulian si Vlad.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Sâm Mai 26, 2012 12:27 am 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Mie Feb 20, 2008 1:00 pm
Mesaje: 2761
Localitate: Resita / Timisoara
Si eu :))

_________________
Oană Liviu
PhD Student - West University of Timisoara, Faculty of Mathematics and Computer Science
Research Assistant - West University of Timisoara, Faculty of Mathematics and Computer Science
http://wrf.rometex.org, e-mail : liviu.oana88@gmail.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Sâm Mai 26, 2012 8:16 am 
Neconectat
Site Admin
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 16, 2006 1:00 pm
Mesaje: 2333
Localitate: Bacau
Salut si bine ai venit!
Da, eu chiar am mai multe :)
M-as astepta totusi ca o comunitate de genul sa aibe o stransa legatura cu RoMetex, ar fi pacat sa nu interactionati.

_________________
Starea vremii pe intelesul tuturor


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Sâm Mai 26, 2012 10:55 am 
Interactionez cu RoMetEx-u dar facebooku nu e varianta a RoMetEx-ului, deci nu are legatura cu asociatia .
RoMetEx este asociatia cu siteul : http://rometex.wordpress.com/ si e prima de acest gen din tara
iar facebookul e la locul lui, acolo pun eu, pozele mele si ale altui prieten, si pozele tuturor pasionatilor din tara :) Am ramas uimit cati am gasit :)
Acolo mai dam si ceva avertizari neoficiale, sau ne dam cu parerea cam unde v-or fi ceva furtuni dar intotdeauna spunem ca nu e avertizare oficiala. Eu indemn persoanele care au activitate pe pagina sa filmeze/ fotografieze aceste fenomene severe :)
E cea ce imi place sa fac, e cea ce vreau sa fac :)


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Mar Iul 24, 2012 11:09 pm 
Vreau sa va anunt ca pagina de facebook, Vanatorii de Furtuni din Romania se bucura de o accensiune . Adica sunt tot mai multe persoane care posteaza, poze, videouri, prognoze, site-uri ! Este o pagina dedicata tuturor pasionatilor de furtuni ! Cum nu exista vreuna m-am gandit sa o fac !


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Mie Iul 25, 2012 1:07 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36963
Localitate: Bistrita
Eu nu stiu daca am pus o poza sau doua pe pagina respectiva, activitatea mea e pe forumul asta - aici e crema. :) Sincer n-as putea sa convietuiesc cu brutarul din Braila de exemplu...am avut si noi pe forum astfel de persoane, dar am curatat forumul de ele din fericire. Din punctul meu de vedere mai bine aveati doar 20-30 de oameni pasionati cu adevarat. Dar asta e facebook-ul, e usor sa dai un like. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Mie Iul 25, 2012 12:58 pm 
Mie nu mi de like sa primesc cat mai multe likeuri, ci vreau sa stie lumea de pasiunea noastra !! ma refeream la persoanele care aveau poze cu furtuni, fulgere etc si le-au postat acolo pe " wall " . Stiu acest portal meteorologie e foarte fain. Despre ce persoane vorbesti cu aici ? brutarul din braila ? de ce persoane ati scapat de pe forum ?


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Mie Iul 25, 2012 11:37 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36963
Localitate: Bistrita
Eh, e o poveste mai lunga...
Brutarul din Braila - Iacob Mihaita sau ceva de genul, e un agramat total. Pe forumul nostru nu avem astfel de persoane. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Joi Iul 26, 2012 10:18 pm 
aa tipu ala, mdea nu am avut de aface cu el orkm se pare ca nu e prea interesat ! mai exista si persoane din acelea :D


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Mie Oct 31, 2012 10:22 pm 
revin cu informatii dupa cate-va luni de inactivitate :D Pagina de facebook s-a bucurat de o ascendenta foarte buna ! Multe persoane chiar urmaresc pagina si apreciaza munca noastra ! acum ca am intrat in "Vacanta de iarna " am luat pauza de la fenomenele convective pe care le urmarim noi, specifice verii dar si iarna poate fi la fel de interesanta ! :)


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Vanatorii de Furtuni din Romania pe Facebook
MesajScris: Mie Oct 31, 2012 10:40 pm 
RazvanNeagu scrie:
revin cu informatii dupa cate-va luni de inactivitate :D Pagina de facebook s-a bucurat de o ascendenta foarte buna ! Multe persoane chiar urmaresc pagina si apreciaza munca noastra ! acum ca am intrat in "Vacanta de iarna " am luat pauza de la fenomenele convective pe care le urmarim noi, specifice verii dar si iarna poate fi la fel de interesanta ! :)

Atentie la cratima, am descoperit ceva similar si in primul mesaj, probabil viteza.
In rest, succes si "vacanta de iarna" placuta pana revin fenomenele convective. :)


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Termeni şi condiţii
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO