| Forum Meteorologie.ro https://forum.meteorologie.ro/ |
|
| Starea vremii pe Glob http://forum.meteorologie.ro/raport-starea-vremii/topic737-4335.html |
Pagina 290 din 290 |
| Autor: | dan2013 [ Vin Mar 20, 2026 1:27 pm ] |
| Subiectul mesajului: | Re: Starea vremii pe Glob |
mircead scrie: In Arizona, in USA, azi vor fi temperaturi maxime de 40-45 de grade, cu varful in oraselul Yuma. Este incredibil de cald in luna martie si pentru aceasta zona. 43,3 C, 110 F . E jaleee. Îi căsăpește de tot căldura anul ăsta , acolo. Și zice Andrei +41 C în statul Texas în luna februarie trecută... |
|
| Autor: | Andrei87 [ Sâm Mar 21, 2026 12:48 am ] |
| Subiectul mesajului: | Re: Starea vremii pe Glob |
mircead scrie: In Arizona, in USA, azi vor fi temperaturi maxime de 40-45 de grade, cu varful in oraselul Yuma. Este incredibil de cald in luna martie si pentru aceasta zona. Sunt statii pe wunder cu 46c in zona Yuma. Incredibil. |
|
| Autor: | steaua [ Sâm Mar 21, 2026 1:42 pm ] |
| Subiectul mesajului: | Re: Starea vremii pe Glob |
S-au depasit si recordurile pe aprilie la mai multe statii. |
|
| Autor: | mircead [ Mie Mai 06, 2026 9:30 pm ] |
| Subiectul mesajului: | Re: Starea vremii pe Glob |
Iar ninge in Denver Colorado, si sunt -1 gr dupa ce acum cateva zile erau 30 de grade. |
|
| Autor: | dan2013 [ Dum Iun 07, 2026 11:56 am ] |
| Subiectul mesajului: | Re: Starea vremii pe Glob |
Nici nu-i de mirare ca se alege praful de tot cu asemenea psihopati plini de ura, rautate si egoism la "butoane" Se taie fondurile si se desfiinteaza tot ce nu se aliniaza sau sta in calea intereselor psihopatic-egocentrice ale unora... Si lumea sta si asista impasibila la tot spectacolul asta grotesc; asta se intampla cand isi baga "dracul" coada... Planeta asta are mare nevoie de un reset total https://earth.org/trump-dismantles-ocea ... -flooding/ |
|
| Autor: | Andrei87 [ Dum Iun 07, 2026 12:17 pm ] |
| Subiectul mesajului: | Re: Starea vremii pe Glob |
Excelent. S-a taiat inca un proiect finantat pt climate changee, ca ala era scopul final, nu studii obiective despre circulatia termohalina si alte bullshituri. Trump face o treaba minunata. |
|
| Autor: | steaua [ Dum Iun 07, 2026 1:13 pm ] |
| Subiectul mesajului: | Re: Starea vremii pe Glob |
Vechile administratii sustineau multe studii stintifice care s-au dovedit a fi invalide si mincinoase doar pentru acapararea unor fonduri pentru programe fantoma. Dupa implicarea administratiei Trump, IPCC au eliminat scenariile RCP8.5 si SSP5-8.5, care prevedeau o crestere a temperaturii medii globale de 4.5 grade pana in anul 2100. |
|
| Pagina 290 din 290 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|