forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Apr 18, 2024 9:43 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Doresc sa discut despre subiecte meteo
MesajScris: Mie Ian 16, 2008 7:26 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Mie Feb 28, 2007 1:00 pm
Mesaje: 2180
Localitate: BUCURESTI
Buna seara

Desi sunt putini cei care au ca hobby meteorologia, observatia si studiul fenomenelor severe, am scris din nou pe acest forum, deoarece sper ca mesajul va fi citit de cineva din acest domeniu.
Sper sa pot comunica cu cineva care sa aiba cunostinte legate de fizica atmosferei, despre clasificarea si varietatile de nori, climatologie, dar in special interes pentru tot ce inseamna vreme severa. Din pacate nu excelez in meteorologie, insa sper sa fiu ajutata si indrumata sa-mi imbunatatesc cunostintele in acest domeniu vast, interesant, dar foarte dificil, din pacate. Intai o sa incerc sa ma ocup de vreme ca meteorolog amator, desi e cale lunga si pana acolo, deoarece inca nu stiu sa interpretez imaginile satelitare si nici harti sinpotice, daca zic bine. Sunt in varsta de 24 de ani si inca nu lucrez in domeniul meteorologiei deoarece nu am avut sustinere financiara, profesori buni in scoala, dar si probleme personale care nu mi-au permis sa ma dedic domeniului care ma inereseaza inca din copilarie. Cu toate greutatile, sper sa am sansa de a-mi realiza acest plan indraznet.
Email-ul meu este emanuela150@yahoo.com.
Astept mesaje de la cei interesati intr-adevar de meteorologie, inclusiv din cadrul ANM sau meteorologi care lucreaza in cadrul aviatiei. Pare cam mult, insa uneori am avut deosebita ocazie sa comunic cu experti meteo.
Va multumesc pentru intelegere si astept sa-mi scrieti !
Numai bine.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Termeni şi condiţii
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO