forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Mai 13, 2021 5:22 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2770 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 185  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Dum Mar 29, 2009 2:57 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

M-am uitat sa vad daca e vreo posibilitate, vreun link prin care sa contest decizia comunitatii YouTube, dar nu am gasit nimic. Asa ca timp de 6 luni o sa am un mesaj prin care m ise atrage atentia ca situatia contului meu nu este buna si ca mi-l vor inchide pentru o perioada de timp daca mai am abateri.
Daca as filma ceva care sa fie ilegal, atunci e normal sa existe sanctiuni, insa nu am facut filmulete chiar asa compromitatoare deocamdata.

Sus

MesajScris: Lun Mar 30, 2009 2:16 am 
Neconectat
Admin
Admin

Trimite un e-mail de protest catre YouTube :D .

Sus

Subiectul mesajului: Program procesare poze si filme
MesajScris: Vin Apr 10, 2009 9:23 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Salut !
Am vazut pe YouTube ca stormchaser-ul "StormSpinner" incarca si proceseaza fotografiile prin acest program, l-as putea folosi si eu ? Vroiam sa stiu daca este prea complicat si daca computerul meu suporta acest program. http://www.onetruemedia.com/?source=youtube
Multumesc.

Sus

MesajScris: Dum Apr 12, 2009 8:38 am 
Neconectat
Site Admin
Site Admin

Este o aplicatie online, signup free. Deci poti incerca.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mai 14, 2009 12:09 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5

Andrei, vezi ca facuram cam mult offtopic pe ariile nedestinate pentru asa ceva- sa nu ne ia la bataie vimp. :lol:

Pe Softpedia s-au creeat topicuri de offtopic cam in fiecare arie, si toate postarile offtopic sunt mutate acolo de catre Moderatori. :D

Sus

MesajScris: Joi Mai 14, 2009 12:12 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Pana acum vimp n-a spus nimic. :P Numa sa nu tina prea mult in el si sa ne dea afara intr-o zi, asa, fara avertisment. :lol:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mai 14, 2009 12:14 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5

Tocmai ce intra si el nitel acum 2 minute- deja a iesit, fara sa zica nimic, ca doar e baiat de treaba. :)

Sus

MesajScris: Joi Mai 14, 2009 1:07 pm 
Neconectat
Site Admin
Site Admin

Limitarea mesajelor "off topic" se face in functie de "feedback-ul" utilizatorilor. Ca atare daca ele nu deranjeaza pot ramane unde sunt. Cand a fost cazul am dat atras atentia.
Asadar...

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mai 14, 2009 3:33 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5

Cum ar veni, doar daca un user face offtopic doar de unul singur sau deranjeaza prin asta se iau masuri.

Rasp: Da. Mai ales daca insista :) (vimp)

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Mai 24, 2009 9:22 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5

Se pare ca Andrei87 a fost plecat la Constanta weekendul acesta si a ratat furtuna din Cluj. Ce noroc are. :mrgreen:

Sus

Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Lun Mai 25, 2009 5:53 am 
Neconectat
Admin
Admin

Neaceasca85 scrie:
Se pare ca Andrei87 a fost plecat la Constanta weekendul acesta si a ratat furtuna din Cluj. Ce noroc are. :mrgreen:

Eu am fost vineri in Cluj la un examen dar m-am intors seara la Targu-Mures :mrgreen: .
Am pierdut ceva fulgere , insa am facut alegerea corecta , intrucat am prins vijelie mai mare :lol: .

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Mai 25, 2009 11:16 am 
Neconectat
EF-5
EF-5

Pai asa am facut si eu cu examenele, naveta, dar mai ales m-am folosit de sistemul de promovare din timpul semestrului de la Romano-Americana. Asa mi-au ramas: in 2005 si 2006 cate un singur examen; 3 in 2007 si 2008, in loc de 6, in luna Iunie. Rationamentul pe care mergeam era "sa nu pierd vreo furtuna din Slatina" asta e tot ce conteaza. Sa plec cat mai repede din Bucuresti. :mrgreen:

Acum hai sa va spun cum e cu norocul meu la furtuni, 2006 sunt singurele pe care le-am ratat, asta pentru ca mi-am calcat pe inima, desi simteam ca nu trebuia sa plec, si puteam alege o alta varianta convenabila. :mrgreen:

- toata copilaria, cat am tot mers la mare cu parintii, cred ca 1 singura data am ratat ceva, la Spineni, caci pana in 2000, acolo am petrecut verile.
- niciodata n-am pierdut din cauza scolii, clasa a 9 a si a 11 a (2000-2001; 2002-2003) le-am avut dupa amiaza, restul dimineata. In mai 2003 era sa ma prinda pe drumul catre casa, si s-a pus prapadul exact cand am intrat in camera mea. :lol:
- 11 Iunie 2004, eram la o meditatie, cand am iesit de acolo,la ora 19, incepuse mocaneasca si cu fulgere rare. Drumul catre casa dura juma de ora. Nimic nu arata ca e ceva important. E, cum am ajuns acasa, mocaneasca s-a transformat intr-o supercelula bestiala, care a facut noapte cu 3 ore mai devreme, la ora 20.
- in anii 2000-2003-2004-2005 nu am plecat nicaieri, la mare sau la munte
- in 2002, eram la mare cand a fost tornada de la Facaieni, dar acasa n-a fost nimic
- in 2002, exact cu 1 seara inainte de plecarea la mare, a fost o furtuna
- in 2007, cum am venit din Grecia, pe 6 August, s-au pus ploile, una nu foarte puternica pe drumul de la Craiova la Slatina, tare a venit dupa ce am ajuns acasa :lol:
- in 2007, furtunile le-am avut pe 10 si 11 August. Trebuia sa plecam la Caciulata exact pe 10, dar s-a intamplat ceva cu biletele, :lol: si am plecat abia pe 20. Pe 26 August 2007 am prins ceva superb in Caciulata
- 2008, examen de Licenta pe 15 Iulie, Slatina n-a avut decat 1 aversa mica, aia a fost pana sa ma sui in trenul catre Capitala :lol:
- 2008, cat am fost in Turcia, intre 11 si 18, August, nimic, iar la intoarcere, pe Autostrada Buc-Pitesti am avut 1 aversa cu grindina, acasa nimic :P
- in Iunie 2006, am fost la Water Park in Bucuresti, se prognoza vreme instabila, si la fel, am riscat, ghici ce, am avut furtuna in Buc, la Slatina nimic :lol:
- 30 mai 2006- am revenit acasa de la facultate, pe 2 Iunie la 6 dimineata, dai cu furtuna la Slatina. :lol:

Ultima oară modificat de Neaceasca85 pe Lun Mai 25, 2009 11:34 am, modificat de 4 ori în total.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Mai 25, 2009 11:28 am 
Neconectat
EF-5
EF-5

In August 2006, aveam asa: fratele si cumnata mea au locuit temporar in Slatina intre Martie si Noiembrie 2006. Ei au ales sa mearga la Costinesti intre 4 si 7 August, "ai batrani" la Mamaia intre 7 si 14 August. :lol: Aveam de ales intre a merge si cu "ai tineri" la Costinesti, sau doar la Mamaia, cu "ai batrani". De curiozitate cum arata A2 si cum merge noua masina a fratelui meu+ cum arata Costinestiul, am plecat pe 4 August. Dezamagire totala la toate 3, urasc Costinestiul, e chiar naspa.

Eh, daca eram om destept si alegeam sa merg doar la Mamaia incepand cu 7 August, eram de doua ori castigat, pentru ca prindeam si Slatina, si ce a fost in Constanta, undeva pe 10 August. Asa am prins doar Constanta, 10 August. :(

Alta faza, acum 3 saptamani, eram invitat sa merg in comuna Perieti, de 1 Mai. Am refuzat, din cauza prognozei, si ghici ce, acolo a plouat si la Slatina nu. :lol: Deci, trebuia sa plec acolo. :lol:

Nu stiu cum se face, dar, in ciuda faptului ca parintii mei urasc furtunile, sejururile alese de ei sunt norocoase pentru mine, in sensul ca nu pierd nimic la Slatina si chiar mai prind cate ceva acolo unde plec. In Grecia in 2007 am avut 1 aversa cu fulgere acolo. :lol: Numai cu fratele si cumnata mea am avut ghinion. :cry: Ei sunt paguba. :lol:

Asta s-a intamplat pana acuma, desigur, sunt realist si cred ca voi mai pierde cate ceva. Imi pare rau daca pierd furtuni mari, care sunt 1 data sau de 2 ori pe an, atat. De ploicele nu-mi pare asa de rau. Insa, sper sa am noroc in continuare. :)

Sus

MesajScris: Mar Mai 26, 2009 5:52 pm 
Neconectat
Supercelula
Supercelula

Lasa ca daca faci chase le potzi alege :P .

Sus

MesajScris: Mie Mai 27, 2009 10:20 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

Cand am citit discutii am simtit ca ma topesc de dorul unei furtuni ca lumea. La Bucuresti ne omoara seceta care se pare ca este abia la inceput. Nici nu vreau sa stiu ce ne asteapta in iulie si august....... Plus ca m-au luat la ochi vecinii de la blocul din fata ca tot filmez. Sunt unele care tot rad de mine , dar mi s-a facut si observatie cum ca i-as fi dat la televiziune. Din aceasta cauza nu ma simt de loc in largul meu sa urmaresc norii sau furtuna de la mine din balcon. Asa ca am inceput sa merg aproape zilnic in parc si va trebui sa vad unde ma pot adaposti ca sa pot filma o eventuala ploaie torentiala, deoarece intentionez sa merg cand convectia este puternica. Din pacate parcul nu prea are locuri bune de stat in caz de vreme rea si nu stiu cum sa procedez, deoarece sunt un om mort daca nu pot urmari ploaia si norii in voie.
Era sa uit sa va spun ca pe 9 iunie urmeaza sa merg la mare, in Mamaia. Cred ca o sa fac multe filme si fotografii si as vrea sa stiu daca de la Internet Caffee se pot face transferuri in YouTube. Daca nu o sa mai am loc pe card si pe stick o sa vreau sa descarc pe net o parte din materiale. Cine se pricepe la asaceva , il rog sa-mi spuna !
Multumesc mult

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2770 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 185  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]