forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Mai 13, 2021 6:18 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2770 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 185  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: -
MesajScris: Lun Ian 12, 2009 7:15 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

edit

Ultima oară modificat de ema-ema pe Lun Ian 12, 2009 10:14 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Subiectul mesajului: mesaj
MesajScris: Lun Ian 12, 2009 10:12 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

PRECIZARE- am reusit pana la urma sa-mi fac alt cont .
Doresc sa-mi sterg mesajele anterioare, deoarece doresc sa dau detalii pe messenger despre problemele cu care ma confrunt.
Multumesc pentru intelegere !

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Ian 12, 2009 10:18 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Neaceasca85 scrie:
Subscriu, e crima sa stai in Bucuresti. In timpul facultatii nu stiam cum sa vin mai repede acasa. Berceniul era plin de derbedei si golani. Unii din scara blocului de pe Samoila Dumitru incepusera sa se ia de mine fara sa ma cunoasca de undeva. Nu ma lasau sa intru in scara sau in lift, tot felul de tampenii. Si manelele zguduiau blocul, evident.

Da, ai perfecta dreptate, Berceniul este un cartier raufamat, de care merita sa fugi, insa deocamdata eu nu am unde si o sa ma straduiesc sa imi vad astfel de treaba mea incat sa nu intru in conflict cu cei care n-au altceva ce face decat sa intimideze lumea.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 13, 2009 12:04 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

"Totul pare mare atunci cand esti mic; nu-i nimic!" :wink:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 13, 2009 1:25 am 
Neconectat
EF-5
EF-5

...totul pare de neatins; nu te lasa invins; vorbesc de pace si-arata ARMELE; Cum @##$$%**$$ cand toti trebuia sa fim egali din nastere?
http://www.youtube.com/watch?v=NfXrazdM2co

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 13, 2009 1:54 am 
Neconectat
Supercelula
Supercelula

Probabil ca Deva ii nimic comparat cu Bucuresti la violenta... Aici avem doar un cartier rau famat, dar daca nu te lasi dominat de ei, nu-i problema. Daca ei isi dau seama ca nu le merge, te lasa cat de cat in pace. Poate nu le-ar strica un pistol comprimat sau o arma electrosoc. Nu zic sa le zburati creierii pe toti peretii, da' trebuie si astia invatati ca e o limita. Si daca nu merge omeneste, ii dresezi ca pe animale :P . Toamna asta am vazut ceva tare...unu s-o aruncat la o masina care statea la stop (geamu deschis), si era cat pe ce sa apuce nush ce era in masina la ala. Chiar atunci , aud un parait scurt, si numa vad pe tip cum galopeaza spre trotuar...il shocase soferu :D
Astia trebuie invatati ca nu le merge. Daca se prind ca esti vulnerabil/a, te-ai scos...nu te mai lasa in pace in vecii vecilor, ba dimpotriva, devin tot mai recalcitranti.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 13, 2009 3:02 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5

La Familia cantau in 1998 "Si aici e Bucuresti, si aici o s-o patesti! E paradisul Bagabontilor; Patria Golanilor!

Si desigur, BUG MAFIA, in 2005, pe coloana sonora a filmului "Baieti buni", in piesa "Strazile":
"E Capitala Romaniei, e Bucuresti, e mai mult decat atat; s-o dovedesti
Romanii si romancele; tiganii si tigancile' Guvernul, banii, gaborii, gainarii, puscaria si anii, cartierul si veteranii, banii si drogurile, armele drogurile..."

http://www.youtube.com/watch?v=_o8XeA2xVTc

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 13, 2009 5:38 pm 
Neconectat
Supercelula
Supercelula

Mah, totusi cred ca e un orash al contrastelor. De doua ori am fost in Bucuresti vara asta si mi s-a parut OK. Prima chestie care m-a uimit a fost ca la 6 dimineata gara era plina...multa lume, multi indivizi dubiosi si multi boschetari. Traficul era de asemenea infernal. Nu am mers prin zonele rau famate, dar pe unde am fost mi s-a parut ok. Nici macar la metrou, unde ma asteptam sa fie prapad, nu a fost nasol. Cativa boschetari pe la intrare, in rest ok.
Un amic de-al meu zice ca in Bucuresti sunt cartiere unde daca intri cu tricou ,iesi fara...probabil difera foarte mult de zona centrala, "civilizata".

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 13, 2009 6:24 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

daaaaa...mare diferenta...s-a segmentat capitala asta...

am o problema !!!
voua nu va da eroare pe site-ul anm daca vreti sa va instalati widgetul ala cu starea vremii ?...dupa ce dau trimitere adios...
voua ? la fel ?

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 13, 2009 6:30 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5

Pai la Metrou e OK si fiindca au paznicii aia de la SCORSESE SECURITY, care nu lasa cersetorii sa intre in vagoane, cel putin pe linia PIPERA-IMGB. La Metrou si eu ma simteam bine, nu vezi prapadul rutier de deasupra. Dimineata insa e omor de aglomeratie si in Metrou, stai ca Sardinele la conserva. :lol:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 13, 2009 6:40 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

stef scrie:
Un amic de-al meu zice ca in Bucuresti sunt cartiere unde daca intri cu tricou ,iesi fara...

Sau tricoul iese si tu nu. :lol:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 13, 2009 7:37 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5

Corect, dar tricoul iese zburand pe sus. :lol:

Sus

MesajScris: Mar Ian 13, 2009 7:58 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Zona in care locuiesc este cu siguranta rau famata, exista chiar si interlopi ( presupun, pentru ca nu am dovezi) si de aceea am fost atentionata sa am grioje la ce filmez. Cred ca vor sa nu-i vada cine nu trebuie, ca altfel, daca erau oameni de rand, probabil isi vedeau de treaba sau ma atentionau ca ma dau in judecata daca ii filmez fara acordul lor. Numai ca eu am filmat de la distanta, asa, prin parcare, haitele de caini sau copii nabadaiosi care fac o harmalaie de nedescris si carora li se mai fac observatii, ca-i deranjeaza si pe ceilalti.
Mi-au atras atentia unii cu masinile deoarece aveau muzica data cam tare, i-am filmat, dar am sters respectivele filmulete. Asta ca sa facem pace, dar si din cauza ca eu nu am treaba si chiar nu ma intereseaza de ei. In rest, nu cred ca am facut ceva asa de grav pana acum. Exemple de filmulete, ca sa vedeti si voi ce " lucruri " compromitatoare" http://www.youtube.com/watch?v=ND4JHyPqNuM am filmat de la balconu meu :oops:

Ultima oară modificat de ema-ema pe Mar Feb 10, 2009 2:02 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Ian 14, 2009 12:08 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Numai ca eu am filmat de la distanta, asa, prin parcare, haitele de caini sau copii nabadaiosi care fac o harmalaie de nedescris si carora li se mai fac observatii, ca-i deranjeaza si pe ceilalti.

A'ma...am si eu o curiozitate, foarte puerila, ce-i drept(rau, rau mai sunt) si...nu vreau sa ma bag in viatza omului dar...de ce filmezi asa ceva? :P
Evident, poti sa nu raspunzi, e foarte deplasata intrebarea. Damn, I suck. :lol:

Sus

MesajScris: Mie Ian 14, 2009 12:25 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

Da, Andrei, poti sa-mi pui intrebari, insa as dori sa detaliez problema pe Messenger.
Am filmat doarece am vrut sa arat si fata intunecata a Bucurestiului si genul de oameni care locuiesc, care predomina la periferia orasului. Nu am intentionat sa fac rau nimanui si cand am vazut ca apar probeme, mi-am sters fimele respective. ( Filmez si pentru ca-mi place acest lucru, mi-am dorit o camera de an i de zile).
Cel mai mult imi place sa filmez nori, fenomene meteo interesante, dar si lucruri inedite, senzationale, daca sunt de fata.
Idealul meu este sa filmez o furtuna mezociclonica, o tornada, grindina foarte mare, etc. Insa realizez ca asta nu e asa usor de realizat, din pacate. :roll:
Vreau sa subliniez inca odata, ca daca mi-as fi permis, daca as fi avut cu cine, as fi facut stormchasing inca de la 9-10 ani, deoarece sunt inebunita dupa fenomenele meteo extreme ! Pacat ca locuiesc unde locuiesc si ca nu pot face exact ceea ce imi place si mi se potriveste. :wink:

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2770 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 185  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]