forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Mai 13, 2021 6:32 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2770 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 185  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: mesaj
MesajScris: Mar Ian 20, 2009 10:11 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Am inteles ca limita ar fi la un filmulet de 10 minute si 30 de secunde, dar din pacate nu sunt suficient de bine informata, deci astept in continuare parerea celor care se pricep mai bine ca mine a filmuletele de pe YouTube.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Ian 20, 2009 11:39 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Cred ca pana la urma o sa intreb pe softpedia. :)

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Ian 21, 2009 3:32 am 
Neconectat
EF-5
EF-5

Pe Trilulilu sunt multe mp3-uri si toate se aud bine, acolo merge sa bagi orice format de poza,de audio sau de video. Si pe Youtube exista video muzicale care se aud beton si Stereo mai ales.

Sus

MesajScris: Mie Ian 21, 2009 1:36 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Eu am pus cateva filmulete pe Trilulilu, insa sunt limitate la aproximativ 4 minute, pe cand pe YouTube limita este mai mare, cred ca de peste 10 minute. Este adevarat ca am vazut clipuri video de aproximativ 14-15 minute, insa nu stiu daca nu cumva trebuie sa platesti ceva ca sa ti se aloce un spatiu mai mare pentru filmulete.
Stiu ca nu are legatura cu YouTube, dar am o galerie de poze cu nori pe Picasa unde spatiu este limitat si se precizeaza ca trebue sa platesti ca sa ti se ofere mai mult spatiu pentru a posta fotografii.
Mai am poze si pe http://180736.gapo.ro/, acolo vad ca este foarte mult spatiu, am pus o groaza de fotografii, dar nu-mi place ca nu reusesc sa administrez pozele asa cu m as vrea, de exemplu asa cu m mi se permite pe Picasa. In sensul ca nu prea ma lasa sa sterg pozele de pe Gapo, nu le pot pune in ordinea pe care o doresc si nu le pot grupa pe subiecte, ca de exemplu- nori, peisaje sau animale. Sau este posibil sa nu-mi fi dat eu seama, sa n ustiu sa-mi administrez asa cum trebuie contul de pe Gapo :roll:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Ian 21, 2009 2:32 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Neaceasca85 scrie:
Pe Trilulilu sunt multe mp3-uri si toate se aud bine, acolo merge sa bagi orice format de poza,de audio sau de video. Si pe Youtube exista video muzicale care se aud beton si Stereo mai ales.

Pe Trilulilu nu vreau, n-are nici un rost...eventual doar cand o sa devina un colos ca Youtube-ul, adica niciodata. :wink:
Ok...si cum convertesc un mp3 intr-un format acceptat de youtube si sa se auda tot misto? Ca alea care sunt puse acolo si se aud foarte bine sunt probabil mp3 sau, mi-e greu sa cred, WAV la origine.

Sus

MesajScris: Mar Feb 10, 2009 1:56 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Pe cine intereseaza, aici puteti vedea cateva filmulete cu caini maidanezi agresivi. Im primul dintre acestea era sa fiu chiar eu victima, dar noroc ca eram insotita de tatal meu, scapand astfel teafara din incident :cry: :oops: Am depus deja reclamatii la primarie, insa nu se stie daca se vor sesiza, daca vor trimite vreun echipaj de ecarisaj in zona unde locuim ,desi sunt convinsa ca este cazul.
http://www.youtube.com/watch?v=mHsAcAyi-NA
http://www.youtube.com/watch?v=lC_jPwkQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=R-NgNsnR ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=xT6goiA4 ... re=related
Mai am cateva filmulete cu niste caini, care au sfasiat si omorat o pisica, dar nu le pun deoarece imaginile sunt socante, iar cei de la trilulilu mi-au sters respectivele filmulete, considerand imaginile mult prea dure.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Feb 10, 2009 5:54 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

dar nu le pun deoarece imaginile sunt socante

Pune-leeeee!! :twisted:
pe un site de upload.

Sus

MesajScris: Mar Feb 10, 2009 6:44 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Am trimis aceste filmulete la mai multe televiziuni, insa acelea cu pisica omorata de caini se pare ca doar YouTube-ul m-a lasat sa le public. Daca ei considera ca imaginile sunt socante, nu am incotro, insa va trebui sa continui cu reclamatiile la Primarie, in caz ca nimeni nu se va incerca solutionarea problemei. Din pacate stiu ca problema cainilor maidanezi este una complexa, delicata si foarte greu de rezolvat :cry: :cry: :cry: :cry: Asa ca nu stiu daca se va rezolva vreodata ceva...... :roll: :cry:

Sus

MesajScris: Lun Feb 16, 2009 10:08 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Asa cu m era de asteptat, nimeni nu a tinut cont de reclamatiile mele privitoare la caini maidanezii agresivi din cartierul in care locuiesc si nici nu e de asteptat sa fiu luata in seama. :( :( :cry:
http://www.youtube.com/watch?v=QqrlrrH6JvU ( Unde ma duc , merg cu frica de caini, petru ca incep sa se repeada tot mai des !

Sus

Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 9:19 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Pa " Raport starea vremii" spuneam ca nu am filmat si ca nu am urmarit pe radar ploaia cu descarcari electrice care s-a produs azi la Bucuresti si din cauza unui grup de pusti care nu ma lasau in pace.
Eu am stat mai mult timp linisitia la balcon, cu aparatul in mana, insa o vreme nu s-a uitat nimeni la mine. Mai tarziu, cand nu mai foloseam aparatul si stateam ca oricare alt om la balcon, a venit in fata blocului un grup de fete, de 7-12 ani care au inceput sa strige la mine, sa ma faca nebuna si evident, sa ma injure cand si cand. Una dintre fete, foarte obraznica mi-a spus sa ma arunc de la etaj, ca numai asa o sa ploua mai tare. Vorbea de parca chiar isi dorea sa ma vada cazand si zdrobindu-ma de caldaram, insa stiu ca aceasta era doar joaca de copil retardat, cu probleme mentale, deoarece acestea nu pot fi numite glume, cel mult o ironie de cea mai joasa speta, care nu merita luata in consideratie.
Problema este ca acesti copii vor rade si se vor distra pe seama mea mai mereu cand o sa ies la balcon, desi nu am un comportament prin care sa starnesc rasul sau iumirea celor din jur. Plus ca astfel o sa inseapa sa se uite tot mai mult la mine, deoarece respectivii vor spune la toata lumea, iar cum aici sunt oameni care n uau ce face, tare ma tem ca eu nu o sa mai am pace, iar pe strada risc sa nu mai am pic de siguranta, deoarece printre pustani sunt si unii violenti, care nu se tem de nimic. Adica sunt ca un fel de clanuri si stiu ca prin amenintari sau daca ii tirmit pe ai mei sa le dea corectii fizice, n u se rezolva nimic, deoarece astfel o sa ne facem tot mai multi dusmani.
O sa incerc sa ii ignor, sa nu-i iau in seama, iar o solutie cred ar fi ca ai mei sa stea de vorba cu respecivii copii sau sa cerem ajutorul politiei si al celor de la protectia copilului, deoarece sunt sigura ca e vorba de copii lasati de izbeliste, care nu sunt educati si ingrijiti corespunzator de familie.
Daca se poate, di doriti, va astept si pe voi cu idei noi pentru rezolvarea acestei situatii, deoarece n-o sa mai pot urmari nici o furutna cu placere si cu atentie, cum fac atunci cand fiecare sta in banca lui.
Va multumesc la toti !

Sus

MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 11:36 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

7-12 ani?? marfa...periculosi n-am ce zice...

Sus

MesajScris: Dum Mar 08, 2009 1:30 am 
Neconectat
-40 °C
-40 °C

io zic sa nui iei in seama deloc..ingnoranta totala..nu trebe sa iti faci ganduri asa de negre..de siguranta si etc..departe pana acolo...

Sus

MesajScris: Dum Mar 08, 2009 10:24 am 
Neconectat
Furtuna
Furtuna

Daca traiesti cu ideea ca esti urmarita sau ca cineva-ti doreste raul inseamna esti foarte pesimista :( .
Schimba-te :twisted:
Vorba celor de mai sus. Trateaza ca si cum nu ai vedea nimic in jur.

Sus

MesajScris: Dum Mar 08, 2009 3:16 pm 
Neconectat
Supercelula
Supercelula

Exact. Daca le dai atentie, nu vei reusi decat sa le incurajezi. Ei asta vor,de fapt...atentie. Daca nu le dai atentie, mai urla un pic, mai se dau peste cap, mai dau cu capu de peretzi, doar-doar lte vei uita la ele, dupa care se potolesc.
Si nu le mai percepe ca pe cine stie ce mare amenintare. Daca ai lua un pic atitudine, s-ar imprastia ca potarnichile.

Sus

MesajScris: Lun Mar 09, 2009 1:15 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

edit

Ultima oară modificat de ema-ema pe Lun Mar 09, 2009 5:21 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2770 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 185  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]