forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Mai 13, 2021 5:44 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2770 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 185  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: PROBLEMA NOUA CU CONTUL DE PE YOUTUBE
MesajScris: Lun Mar 09, 2009 1:32 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

De ieri dupa-amiaza am observat ca nu mai am cum sa-mi accesez vechiul cont de youtube " emarizea". Mai am altul " altocumulonimbus" care vad ca inca mai merge.
Problema e una cat se poate de serioasa, deoarece pe " emarizea" am o multime de filmulete si oricand e posibil sa apara mesaje nelalocul lor si chiar amenintari, ca doar am inceput sa am din ce in ce mai multe persoane care nu ma agreaza. Daca se va trezi vreunul sa-mi dea adresa de la apartament intr-un comentariu pe YouTube, o sa fiu in imposibilitatea de a-l sterge si astfel se va afla unde stau, totul despre noi.
Problema sta in felul urmator. Ca sa intru de le " altocumulonimbus" pe vechea adresa de " emarizea" trebuia sa ma loghez prin contul de pe Google, scriind adresa de email si parola. Acum aceata n umai merge, e ca si cand nu mi-ar recunoaste parola sau email-ul !
De fiecare data cand incerc sa ma loghez, adica sa dau sign in, ramane email-ul, se sterge parola, imi da aceste mesaje:
Enter the correct password above and then type the characters you see in the picture below.

Enter the letters as they are shown in the image above.
Letters are not case-sensitive
Remember me on this computer.

Plus sa ma tot pune sa scriu acel cod de litere, care este mereu invalid, de parca l-as copia mereu gresit. Uneori nu intelegeam literele, dar de cel putin cateva ori l-am scris si corect, zic eu.
Am incercat sa le raportez problema celor de la YouTube, dar sunt multi pasi de parcurs, iar eu n ureusesc acest lucru.
Daca stie careva ce e de facut, il rog sa-mi scrie!
Multumesc mult.

Sus

Subiectul mesajului: Re: problema...
MesajScris: Lun Mar 09, 2009 1:41 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Ema, la dracu, ma irita ce zici mai mult decat un ac pe sticla. Adica tu, femeia in toata firea, n-ai puterea sa le oferi o replica fizica/verbala unor pusti de 10 ani? Pai atunci problema e exclusiv la tine, scuza-ma...si in cazul asta forumul nu mi se pare un loc potrivit sa te refulezi...

Sus

MesajScris: Lun Mar 09, 2009 1:44 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

In dorinta de a incheia acest subiect neplacut, am considerat de cuviinta sa sterg cateva din mesajele mele.

Ultima oară modificat de ema-ema pe Lun Mar 09, 2009 5:19 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: Lun Mar 09, 2009 4:10 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C

andrei.......in bucuresti e nebunie...cine nu a fost nu stie...eu de 2 ori am fost..in trecere..cu masina..si nu imi mai doresc a 3 oara sa merg..ema ce zice..e in mare parte adevarat...doar ca..are prea mare frica..tot felul de scenarii..ii merge minte uneori prea departe cu gandurile astea...in rest..copii aia..e foarte probabil ca sunt exact asa cum ne descrie...

Sus

MesajScris: Lun Mar 09, 2009 5:28 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Imi cer scuze pentru comentariile neadecvate legate de problemele mele. Daca este necesar, il rog pe Vimp sau pe cei care modereaza acest forum, sa-mi atraga atentia si sa sterg tot ce nu este in conformitate cu acest forum
Am incheiat definitiv subiectul legat de copii respectivi.
Multumesc pentru intelegere :)

Sus

MesajScris: Lun Mar 09, 2009 5:30 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Andrei87 scrie:
Ema, la dracu, ma irita ce zici mai mult decat un ac pe sticla. Adica tu, femeia in toata firea, n-ai puterea sa le oferi o replica fizica/verbala unor pusti de 10 ani? Pai atunci problema e exclusiv la tine, scuza-ma...si in cazul asta forumul nu mi se pare un loc potrivit sa te refulezi...

Bun, am inteles, acum hai sa ne linistim si sa discutam de altele. Mi-am sters mesajele neadecvate ca sa nu mai deranjeze pe nimeni.
Sper ca acum este OK :)

Sus

MesajScris: Mar Mar 10, 2009 12:19 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

Dupa o munca indelungata, am reusit sa-mi accesez vechiul cont de pe YouTube.

Sus

MesajScris: Mar Mar 17, 2009 6:43 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Acest filmulet mi-a fost sters de pe YouTube pe motiv ca i-am dat un titlu neadecvat sau ca ar avea continut neadecvat.
Probabil ca au fost persoane jicnite ca am facut public aspectul negativ al orasului- mizerie, caini maidanezi, etc. iar de acum risc sa-mi inchida contul de YouTube . :oops: :cry: :cry:
http://www.trilulilu.ro/ema4ema/06c8104090148d ( filmul incriminat)
Am cerut si parerea la cineva din regia Realitatii Tv si mi-a spus ca ar fi prima data cand se intampla asaceva in Romania, ca un film sa fie sters la cerere de pe YouTube.
Voi ce parere aveti ? :)

Sus

MesajScris: Mar Mar 17, 2009 11:38 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Eu cred ca insasi ministresa turismului(haha) Leana a cerut stergerea filmuletului pe motiv ca face imagine proasta Romaniei.

Sus

MesajScris: Mie Mar 18, 2009 1:43 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Da, Andrei si eu cred ca cineva a fost deranjat in special de titlul filmului, deoarece mai am si altele asemanatoare de care inca nu s-a legat nimeni. Astept sa vad daca filmul cu pricina o sa-mi fie sters si de pe Trilulilu. Iata mustrarea de la YouTube pe care nu o pot sterge si de care n u cred ca o sa pot scapa timp de 6 luni !!! :evil:
" Account StatusYour account is not in good standing.
Your account has received the following Community Guidelines warning strikes, which will expire in six months. Additional violations may result in the temporary disabling of your ability to post content to YouTube and/or the termination of your account.
For your reference, a copy of each warning message has also been emailed to the address associated with this account.
The following video(s) from your account have been disabled for violation of the YouTube Community Guidelines:
Bucharest, capital of Romania, 2009 ! - (emarizea)
Received: March 16, 2009 | Acknowledged: March 16, 2009 ".

Sus

MesajScris: Mie Mar 18, 2009 1:57 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Pai daca cineva a accesat butonul "flag" ma gandesc ca sesizarea a ajuns la cei care se ocupa de bunastarea youtube-ului si daca ei s-au uitat la clipul tau si au considerat ca intra-adevar cel care a "ciripit" a avut dreptate - adica videoclipul este "inappropriate" - nu prea mai ai ce face...decat sa-ti pui intrebari daca ala care a sters filmuletul e sanatos la cap sau nu.

Sus

MesajScris: Joi Mar 19, 2009 12:16 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Andrei, aici chiar ai dreptate. Eu cred ca filmul a fost sters din cauza ca cineva a crezut ca am generalizat faptul ca toata tara noastra este de rusine din cauza gunoaielor si al cainilor maidanezi. Normal, nu aceasta era intentia mea, deoarece avem si multe locuri frumoase, care merita apreciate si vizitate, dar periferiile oraselor lasa mult de dorit. Anul trecut am fost la munte, in statiunea Busteni si am facut multe poze, printre care unele sunt destul de reusite, deoarece peisajele de acolo sunt intr-adevar frumoase. Daca osa am ocazia, o sa fac filme in care o sa arat si partea frumoasa a lucrurilor.

Sus

MesajScris: Mie Mar 25, 2009 12:37 am 
Neconectat
Supercelula
Supercelula

Asta arata si ca echipa de la YouTube e prashtie si probabil sterge mai mult fara sa analizeze. Totusi, probabil ca ei au de analizat mii de filme zilnic, deci e de asteptat.
Contul vechi l-ai accesat cu vechea parola?

Sus

MesajScris: Mie Mar 25, 2009 10:54 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

Da, am reusit sa-m i accesez ambele conturi de pe YouTube, dar acum vad ca iar intru mai greu pe vechea adresa, de emarizea.
Da, asta cam asa e, au multe filme de analizat, insa ar trebui sterse doar filmele care instiga la violenta, sau care au un continut intr-adevar neadecvat. Mie mi s-a facut o nederptate, deoarece practic mi s-a cenzurat dreptul la libera exprimare, cu privirea la parerea mea personala, despre tara in care traim. Daca dadeam numele unei prsoane, o denigram sau amenintam pe cineva anume, atunci era normal ca filmul sau filmele sa-mi fie sterse.
Filmuletul sters nu avea nimic neadecvat, releva doar REALITATEA in care traiesc o parte dintre cei aflati in zonele periferice, in general ! Insa sunt unii care probabil nu suporta sa recunoasca conditiile in care traiesc si se simt lezati cand cineva spune lucrurilor pe fata. ( Acestea sunt parerile mele personale).

Sus

MesajScris: Mie Mar 25, 2009 1:29 pm 
Neconectat
Admin
Admin

Oare pot fi contestate cumva deciziile proaste ale YouTube :mrgreen: ?

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2770 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 185  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]