forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Vin Mar 29, 2024 2:05 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4557 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301 ... 304  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Contor de GAZ sfintit cu sobor de preoti !
MesajScris: Mar Apr 19, 2022 1:04 pm 
Pentru iubitorii de GAZE ( NU insecte :D ) :
https://botosaninecenzurat.ro/2022/04/1 ... Ku0EYWyQQQ


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROGNOZE
MesajScris: Vin Mai 27, 2022 9:04 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
Tu esti prietenul lui neaceasca cu gugustiucii de pe softpedia despre care tot vorbea? :)

search.php?keywords=Vincentiu&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=C%C4%83utare


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROGNOZE
MesajScris: Vin Mai 27, 2022 9:21 am 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 30, 2006 1:00 pm
Mesaje: 9972
Întâmplător am intrat de două zile pe forum. Nu mai intrasem de vreo două luni. Prins cu treabă. Am văzut un mesaj scris de Vicentiu_1981 din 23 mai. Problema este că toți cei noi înregistrați trebuie să primească aprobare pentru fiecare mesaj. Cel puțin până umblă vimp pe la setări, dacă mai intră pe forum.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROGNOZE
MesajScris: Vin Mai 27, 2022 10:12 am 
Neconectat
Ploaie
Ploaie

Membru din: Lun Mai 23, 2022 10:39 am
Mesaje: 911
Andrei87 scrie:
Tu esti prietenul lui neaceasca cu gugustiucii de pe softpedia despre care tot vorbea? :)

search.php?keywords=Vincentiu&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=C%C4%83utare


Da, eu sunt, dar nu mai postez pe Softpedia din cauza mizeriei de la centru de pe acel forum, care interzice libertatea de exprimare pe criterii politice. In prima faza nedreptatile s-au produs pe aria Poiana lui Iocan, dupa care frustrarile de la centru au iradiat si prin alte zone si ajunsesem sa fiu vanat si judecat pe nedrept si prin alte zone dupa legea dublului standard care guverneaza acel forum.
O mare mizerie, Softpedia s-a transformat in partid politic totalitar.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROGNOZE
MesajScris: Vin Mai 27, 2022 10:48 am 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 30, 2006 1:00 pm
Mesaje: 9972
Păi SP este foarte probabil să fie finanțat de USR. În secunda doi toate mesajele contra sunt șterse.

Profitul a explodat în ultimii doi ani. De unde până unde? În vreme ce acest format de interacțiune pe net este în derivă. Nu au cum să îi ajute prea mult nici reclamele.

https://www.google.com/amp/s/m.zf.ro/am ... n-20691262

Mai jos este și un istoric:
https://www.google.com/amp/s/www.risco. ... i-14721236

Hai că mut mesajele astea in cafenea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Mai 27, 2022 11:05 am 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25211
Localitate: Slatina OT
Da, Pe Poiana trebuie sa fii foarte atent ce postezi, desi observ ca la retorica mea anti-Radet nu e nimeni impotriva exceptand cativa angajati ai colosului muribund bucurestean (CMTEB).

In rest sunt cateva coltisoare unde ma pot manifesta nestingherit, imi mai iau cate 1-2 puncte de Warn, important e sa nu iau suspend, mai ales ca asta iarna mi-au sters contul de rezerva.

Steaua, muta-l si pe asta, vad ca fix acum le-ai mutat. Am probleme la birou cu antivirusul si postez de pe Chrome unde se vede aiurea. Forumul asta merge bine doar pe Firefox si fara antivirus.

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima. UE se va scinda pana in 2040.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROGNOZE
MesajScris: Vin Mai 27, 2022 12:00 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
steaua scrie:
Păi SP este foarte probabil să fie finanțat de USR. În secunda doi toate mesajele contra sunt șterse.

Profitul a explodat în ultimii doi ani. De unde până unde? În vreme ce acest format de interacțiune pe net este în derivă. Nu au cum să îi ajute prea mult nici reclamele.

https://www.google.com/amp/s/m.zf.ro/am ... n-20691262

Mai jos este și un istoric:
https://www.google.com/amp/s/www.risco. ... i-14721236

Hai că mut mesajele astea in cafenea.

Evident ca e sponsorizat de Soros via USR. Noroc ca nu umbla prea multa lume pe acolo. Dar au bani de spart, nu gluma, daca intr-un singur an au pompat 20 mil lei intr-o platforma care nu le ofera cine stie ce vizibilitate.

https://ibb.co/x8BDhZd


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barfe, smenuri, susanele
MesajScris: Vin Mai 27, 2022 12:18 pm 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 30, 2006 1:00 pm
Mesaje: 9972
Dap
Fişiere ataşate:
Screenshot_2022-05-08-15-54-21-347_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2022-05-08-15-54-21-347_com.android.chrome.jpg [ 913.36 KiB | Vizualizat de 630 ori ]
Fişiere ataşate:
Screenshot_2022-05-08-15-54-38-645_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2022-05-08-15-54-38-645_com.android.chrome.jpg [ 970.65 KiB | Vizualizat de 630 ori ]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barfe, smenuri, susanele
MesajScris: Vin Mai 27, 2022 12:38 pm 
Neconectat
Ploaie
Ploaie

Membru din: Lun Mai 23, 2022 10:39 am
Mesaje: 911
As fi inteles sa fie unii useri rau intentionati sau habarnisti, dar sa vezi cum moderatorii si supermoderatorii sunt pupincuristii unei glote imbecile si care practica atacul la persoana pe criterii politice, asta nu mai putea fi trecut cu vederea, iar aria aia cu raportarea abuzurilor este facuta in bataie de joc, acolo raspunsurile se dau in acelasi stil in care se face si judecata aia stramba. Mai era cineva pe acolo care observase la ce mai ajuta aria cu raportarea abuzului daca raportezi un lucru, apoi se da raspunsul la misto si se inchide subiectul, fara posibilitatea de a mai raspunde, iar administratorul spunea ca aia nu e zona de dezbateri, se raspunde si gata, adica ai fost judecat de cineva care detine adevarul absolut, bagat pumnul in gura si e suficient.
O dictatura USR-ista, asta este Softpedia, daca critici partidul ala multi troli se vor activa sa te atace, iar moderatorii si supermoderatorii ariei vor fi alaturi de ei. Ce moralitate, ce conduita? Cat mai multa dictatura, asa vad ei viitorul. O mare mizerie si atat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barfe, smenuri, susanele
MesajScris: Vin Mai 27, 2022 1:58 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
Stai linistit, primesc o caruta de bani si moderatorii si super moderatorii, chiar daca nu sunt angajati softpedia.
USR, acest cancer marxist resapat nu vrea sa moara, dar va fi mic, mic de tot la urmatoarele alegeri. Pot sa-si ia adio si de la majoritatea primariilor mari. :))


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PROGNOZE
MesajScris: Vin Mai 27, 2022 5:39 pm 
Neconectat
Ploaie
Ploaie

Membru din: Lun Mai 23, 2022 10:39 am
Mesaje: 911
steaua scrie:
Întâmplător am intrat de două zile pe forum. Nu mai intrasem de vreo două luni. Prins cu treabă. Am văzut un mesaj scris de Vicentiu_1981 din 23 mai. Problema este că toți cei noi înregistrați trebuie să primească aprobare pentru fiecare mesaj. Cel puțin până umblă vimp pe la setări, dacă mai intră pe forum.

Pana la cate mesaje este nevoie de aprobarea din partea unui moderator pentru ca mesajul sa se posteze?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barfe, smenuri, susanele
MesajScris: Sâm Mai 28, 2022 5:56 pm 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 30, 2006 1:00 pm
Mesaje: 9972
Nu ține de numărul de postări.
Într-un timp forumul a fost asaltat de boți care făceau spam. Ip-urile sau clasele de ip au fost trecute în lista de ban. Probabil că și-au luat ip-uri asemănătoare cu unele din România, folosite de utilizatori. De aici problemele.
Nu toți utilizatorii noi au nevoie de aprobare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barfe, smenuri, susanele
MesajScris: Vin Iul 08, 2022 10:34 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
steaua scrie:
Nu trebuie pus atât patos. Discuțiile trebuie lăsate libere dacă nu deviază grav, altfel ne transformăm în Softpedia, acolo unde nu ai voie să îți exprimi alte păreri față de cele ale administrației.
Ideea este să se păstreze bunul simț și să se discute și polemizeze indiferent de preferințe.
Hai că se poate!

De acord, mai putin atunci cand se capuseaza anumite topicuri cu mesaje kilometrice off topic, aberatii, flame si provocari...
Si sunt multe, daca te uiti in ultima luna vezi macar 2-3 pe zi.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barfe, smenuri, susanele
MesajScris: Sâm Iul 09, 2022 11:09 am 
Neconectat
Ploaie
Ploaie

Membru din: Lun Mai 23, 2022 10:39 am
Mesaje: 911
Stai linistit, nu am postat nimic de aberatii, flame ori provocari, cel putin nu eu.
Acum avem un nou topic destinat incalzirii globale si mesajele vor ajunge pe acolo, asa ca nu e o problema.
Oricum, ceea ce am postat legat de incalzire climatica/schimbari climatice nu era total off topic pe subiectul cu prognozele, pentru ca si evolutia climei pe viitor este tot un fel de prognoza, atata doar ca nu e a vremii, ci a climei, care e cu bataie lunga, cu schimbari care se produc pe parcursul unui interval lung de timp.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barfe, smenuri, susanele
MesajScris: Sâm Iul 09, 2022 2:30 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36951
Localitate: Bistrita
Nu, pentru aia ar exista un topic de presupuneri, nu prognoze. E o mica-mare diferenta. Dar nu te suspectez de inteligenta, asa ca nu ma astept sa intelegi.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4557 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301 ... 304  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Termeni şi condiţii
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO