forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Feb 09, 2023 3:45 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4505 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 297, 298, 299, 300, 301
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Barfe, smenuri, susanele
MesajScris: Mie Ian 11, 2023 1:22 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Păi dacă s-a dat decret ce puteau să facă ăştia, să-i contrazică pe cârmuitorii lumii slave rusofone ? :)

Sus

MesajScris: Mie Ian 11, 2023 2:01 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C

Si totusi e un site meteo. Cat de mare e propaganda. Nici eu nu m-as fi asteptat…

Sus

MesajScris: Vin Ian 20, 2023 11:04 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Mi-am luat 2 soundbar-uri ieftine, un samsung cu 120 de euro şi un philips de 80 de euro. Dacă sunteţi amatori de muzică sunetul este pur şi simplu wow, mai ales unele remix-uri se aud de nu-ţi vine să crezi. Am văzut un clasament al celui mai bun soundbar pe ianuarie 2023, un samsung la 1200 de euro. Pe lângă bara de sunet şi subwoofer are doi sateliţi ca nişte boxe. Eu m-am convins de ce îi poate capul samsungului meu, dacă mie mi se pare wow cum s-o auzi la cel de 1200 de euro?! Nu prea am dat importanţă acestui sistem muzical, mă gândeam să-mi iau un sistem clasic cu boxe standard şi de black friday mi-am luat samsungul, aşa la noroc. Când am ajuns acasă şi l-am pus în funcţiune nu mi-a venit să cred ce sunet plin şi ce bass avea. În mare parte mai mult ascult muzică acum, mai mă uit la câte-un film şi mai ciulesc urechile la câte-un comentariu politic, ştiri destul de puţin, nu mă mai uit aproape deloc la sport. Chiar şi philips-ul de 80 de euro prestează onorabil. Muzică aproape tot timpul, mai ales remix-uri sau electro dance. Un tv fără soundbar e vax la sunet.

Sus

MesajScris: Sâm Ian 21, 2023 2:53 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Eu sunt foarte multumit de sistemul stereo pe care il am, Microlab Solo 6C, nu simt nevoia unui subwoofer. In categoria lui de pret (100-200 eur) nu exista ceva mai bun.
Daca ai avut boxe de calculator pana acum normal ca vei fi impresionat de calitatea sunetului pe acel samsung, dar nimic nu se compara cu niste monitoare de studio de calitate.
Decat sa iti iei ceva ieftin pe 3 canale, mai bine iti iei pe 2 canale. Pe 3 canale sa sune bine preturile sar de 1000 eur.

Sus

MesajScris: Dum Ian 22, 2023 2:09 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

E cam mare investiția oricât de meloman aș fi. Nu cred că aș da 1200 de euro pe samsungul ăla de vârf deși aș fi curios să-l aud. Nu am văzut în magazine așa ceva, soundbar, subwoofer și doi sateliți ca niște boxe veritabile. Am niște boxe bune, de pe vremuri, și mă gândeam să-mi iau un amplificator cu bluetooth dar și amplficatoarele de calitate sar de 1000 de lei, alea mai bune, așa am făcut un compromis. Nu am de gând să-mi fac în casă discotecă deși peste 50 la sută din volum se aude de nu te înțelegi dacă vorbești cu cineva.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4505 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 297, 298, 299, 300, 301

Ora este UTC + 2 [ DST ]