forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Apr 18, 2024 5:18 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Vă rugăm, ca în ciuda destinaţiei acestei secţiuni, să aveţi o atitudine civilizată şi de bun simţ, să folosiţi un limbaj "cizelat" :D



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Apr 26, 2012 2:55 am 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25259
Localitate: Slatina OT
Ohoo, spovedania la secu', cea mai tare si cea mai curatitoare de pacate, Fiule spune tot ce ai pe sufleet ca direct la Ceausescu se duceeee, aleluiiiiaaaaaa. :lol: Cred ca de aia mai lasau comunistii bisericile, erau un fel de Google care stia tot ce faceau cetatenii care se spovedeau.

Cum ziceau si Badea cu Ciutacu in vinerea mare, biserica s-a remarcat mereu prin grandoare/grandomanie, total opusa smereniei din crestinism. Iar Cruciadele au avut un scop financiar, confiscau averile necredinciosilor.

Ce torturi inimaginabile a putut sa faca biserica in perioadele in care conducerea statelor era religioasa, nu mai era pacat ca faceai oamenii sa sufere, nuu, deloc, ce ma distreaza cel mai tare, aia ca ce faceau ei pentru ca adolescentii sa nu se mai masturbeze, taiau clitorisul la fete si turnau acid pe falus la baieti, foarte fain. :twisted:

Interesanta teoria lui Catalyn cu abstinenta impusa de biserica, duce la frustrare si self esteem scazut, deci oameni mai usor de manipulat. Manipularea cu posturile mi se pare cea mai penala, cineva pe SP zicea ca Biblia a fost denaturata de-alungul timpului de mai mult episcopi, Invatatorul a tinut post dar nu a spus ca acelasi lucru ar trebui sa-l faca si oamenii, de asta se ajunge sa omori pe cineva pentru o bucata de carne sau un f*tai. Sau cum se intra in spital in urma postului, negru sau tona de carne bagata dupa 2 luni de vegetarianism religios. :mrgreen:

Romanii considera biserica drept last resort in orice, de aici si averile impresionante acumulate de aceasta. Cand cineva e foarte greu lovit de soarta ghici ce face, devine habotnic, cel putin la unii romani asa se intampla. Tatal meu (care e la fel ca mine, nici ateu, nici bisericos) considera ma manastirile sunt pline de "pe-inversi" de care trebuie sa stai departe. :lol:

_________________
A venit Ursula, zeita din UE, sa-si primeasca rima.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Termeni şi condiţii
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO