forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Noi 14, 2019 4:15 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1164 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: dume si caterinci, orice in afara de meteo...
MesajScris: Joi Ian 25, 2018 10:31 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Am vazut live doar ultimul game, mi-ar placea sa revad meciul. La ala cu americanca am facut noapte alba...4 ore!!
Pacat ca o ia de la daneza 6-2 6-3 in finala.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Ian 26, 2018 3:04 am 
Neconectat
EF-5
EF-5

Si ce e amuzant in astea? Eugen a gresit sectiunea/topicul.

Imi intra pe Youtube niste reclame cu Halep conducand masini misto, foarte bine ii sta la volan.

Sus

MesajScris: Vin Ian 26, 2018 1:58 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

A vrut si el sa trolleze un pic, il lasam de data asta. :)

Sus

MesajScris: Sâm Ian 27, 2018 3:30 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Andrei87 scrie:
Pacat ca o ia de la daneza 6-2 6-3 in finala.

Nu chiar...dar bataie tot a mancat.

Imagine

Sus

MesajScris: Sâm Dec 01, 2018 1:17 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

Am să aduc în discuție o chestie care probabil că nu va atrage prea multă atenție.
Sunt abonat RDS-RCS și am optim nelimitat pe 2 telefoane mobile.
La televizor se propagă o reclamă mincinoasă, cică viteze de 4 g nelimitat.
Prin nelimitat înseamnă că ai trafic nelimitat dar nu e așa, ai doar 50 de giga și după depășirea acestor 50 de giga internetul pe mobil e zero barat, nu mai atingi nici 0,1 mb. Internet mobil sub 1 mb e egal cu zero. Ai 10 giga de trafic în 3 g unde vitezele sunt 0,1 mb, în care viață poți folosi acești 10 giga într-o lună la viteze de 0,1 mb sau dacă poți folosi internetul la aceste viteze.
Eu nu pot să înțeleg de ce ne formăm ca popor drept unul mincinos și hoț.
Vitezele de 4 g sunt de toată jena, rar ai 20 de mb iar dacă sunt mulți utilizatori în preajmă ai 1-2 mb.
Pe rețelele mobile cred că RDS-ul are cel mai slab internet iar dacă folosești roaming în străinătate plătești ca și când ai fi abonat la un serviciu din țările în care te afli.
Nu văd de ce aș mai folosi roamingul digi când mai bine îmi iau o cartelă de internet date din țara respectivă că tot acolo ies ca preț, 1 giga de net digi în strănătate egal cu 5 euro.
Și dacă le aduci acest lucru la cunoștință n-au nicio reacție, așadar sunt niște dragniști, degeaba îl critică la digi 24. După părerea mea e o companie cu prețuri mici dar calitate zero barat.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 01, 2018 2:31 am 
Neconectat
EF-5
EF-5

In continuare foarte multumit de serviciile RCS & RDS aici. Pe netul fix prind 910-920 mbps maxim, iar pe 4 G pe strazi minim 20 mbps si maxim 43-63 mbps, cu un singur varf de 83 avut in preajma unei antene. 53 mbps 4 G la mine in camera.

La tara imi merge 3 G-ul cu 5-12 mbps, chiar si la Miesti unde nu exista nici un fel de comunicatie fixa pe stalpi, in acel sat ai doar net mobil si TV satelit. :twisted:

Arhisuficient pentru net mobil, am luat un Huawei Mate 10 Pro, super baterie, bestial acel super charge cu 5 Amperi pe secundar.

Pe Wi-Fi cam 100-115 mbps, dar nu inteleg de ce Huawei Mate 10 Pro nu vede reteaua de 5 Ghz la routerele mele Asus, ca sa prinda 300 mbps sau mai mult, in schimb o vede pe a vecinului.

Am VoLTE si Vo-Wi-Fi. In Romania doar Digi si Orange au. Numai ca doar la Digi ai Vo-Wi-Fi si in strainatate si poti vorbi ca acasa, fara taxe de roaming. :twisted:

7 zile pe an la turci nu ma deranjeaza roamingul scump. Si e scump la toti ca Turcia nu e in UE. :twisted: Si pentru mine roaming egal voce si SMS, am grija ca netul sa fie taiat si la mine cu Digi si la maica-mea pe Orange, vrei net in strainatate, Wi-Fi taica.

Ei zic nelimitat dar in josul ecranului sau al pliantului e mentiunea ca dupa 50 GB viteza se reduce la 128 kbps, deci ai trafic nelimitat la 128 kbps. :lol:

Telekom ofera net mobil cica nelimitat, dar limiteaza Youtube la 1,5 mbps, adica 480p, pentru mine e mai rau asta decat 50 GB si apoi 128 kbps, nu am reusit sa consum decat 39 GB luna trecuta cand chiar m-am straduit sa fac cat mai mult.

Cand erau doar 5 GB la Digi.Mobil da, era o problema, dar 50 GB imi sunt mai mult decat suficienti.

Sus

MesajScris: Sâm Dec 01, 2018 4:47 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Eu i-am terminat în 18 zile, noroc că am 2 cartele cu 50 de giga fiecare.
Poate mai îmi iau o cartelă de 50 de giga, tot un optim nelimitat la 50 de giga și atunci sunt acoperit.

Sus

MesajScris: Sâm Dec 01, 2018 8:03 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C

Eu sunt de peste 10 ani cu televiziunea si netul la ei, de vreo 4 cu mobilul si de 1 an cu energia electrica. Nicio nemultumire. Totul merge perfect. 50G sunt suficienti si pentru mine. Consum vreo 20-25 lunar. In primul an am mai avut mici probleme cu semnalul, dar acum e perfect oriunde as merge. Am 4 abonamente si platesc vreo 11 lei/abonament. Mi se pare un pret exceptional, iar calitatea poate n-o fi de vodafone, dar diferenta nu e atat de mare incat sa merite un abonament de 50 de lei.

Sus

MesajScris: Sâm Dec 01, 2018 8:38 pm 
Neconectat
Ploaie
Ploaie

Da, Digi are prețuri bune la toate serviciile sale, dar la calitatea telefoniei mobile mai au de lucrat. 50GB sunt suficienti și pentru mine, dar semnalul și viteza pe 4g lasă de dorit. Nu se compară cu Orange, Vodafone sau chiar și Telekom.

Sus

MesajScris: Dum Dec 02, 2018 6:00 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Nu te supara Eugene, dar cum reusesti sa consumi 50 de gb pe luna pe mobil?! Te uiti la streamuri toata ziua? Eu consum cam 10-15 gb, si sunt un internaut notoriu, stau 3-4 ore pe zi pe net pe mobil. Pe laptop nu mai stau aproape deloc.

Oricum, toti operatorii care spun ca nu stiu ce e nelimitat, mint. Nu exista nimic nelimitat.

Sus

MesajScris: Lun Dec 03, 2018 12:00 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

Am făcut un experiment, m-am uitat la flop-ul ăsta de film cu furtunile geostaţionare de pe hbo cică în format de streaming hd, la lucru şi imaginaţi-vă la cât a mers contorul, că l-am monitorizat, 1,4 giga, o prăpădenie de film care nu prea părea hd, păi full hd sau 4 k îţi mănânci cei 50 de giga într-o zi.
Aşa e explicabil. În mod normal pe platforma tv digi consumi 0,6 giga pe oră.
Eu trebuie să gestionez cam 100 de giga în 4 g într-o lună şi cred că îmi mai iau o cartelă de 50 de giga, să fiu sigur.
Normal, mă uit pe laptop aproape toată ziua când sunt la lucru, 10-12 ore de programe tv, mai un facebook şi giga se volatilizeză cât ai zice peşte.
Nu am altă soluţie de net pe laptop. Am actualizat un java oracle şi download-ul era de 1 mega pe secundă, pe net mobil.
Aşa că că suntem departe de internet mobil boierie.
Dacă te uiţi doar aşa la facebook sau pe youtube câteva ore pe zi nu consumi mai mult de 20-30 de giga într-o lună da dacă te uiţi la filme sau programe tv 50 de giga sunt puţini.

Sus

MesajScris: Lun Dec 03, 2018 1:00 am 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Vesnic pesimist, nemultumit pana si de netul din Romania...

Sus

MesajScris: Lun Dec 03, 2018 3:10 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Andrei87 scrie:
Vesnic pesimist, nemultumit pana si de netul din Romania...

Daca o sa taie DRAGNEA netul ce drak ne facem .... 8O 8O :evil: :evil: :evil:

Sus

MesajScris: Lun Dec 03, 2018 3:38 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

iti dai seama...

Sus

MesajScris: Lun Dec 03, 2018 4:02 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Bine, magarul nu are cum, stie ca in acel moment a belit-o complet :))))

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1164 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]