forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Dum Oct 17, 2021 3:31 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 499 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Sep 16, 2021 11:03 am 
Neconectat
EF-5
EF-5

Prea mult antivaccinism in Romania. Si asta ne va dauna. Nimeni nu intelege ca prin vaccin castigam libertate, scapam de restrictii.

2011-2012-2013 cei mai frumosi ani, vremurile de aur. Uptime record: 414 days. Membru Muzeul Lampilor. Balast, igniter, condensator. Mercury vapor, high pressure sodium, metal halide, old street lights forever.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Stiri si informatii diverse
MesajScris: Joi Sep 16, 2021 7:19 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Esti oaia perfecta. Dar nici nu ma asteptam la altceva.

Sus

MesajScris: Joi Sep 16, 2021 7:20 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Mike1960 scrie:
De ce unii pot circula cu masti, sa se intepe iar " grasuta ", nu :idea:
https://www.b1tv.ro/politica/youtube-a- ... 60639.html

Excelent. Uite, cenzura neomarxista functioneaza si spre binele oamenilor. Cu cat mai putina vizibilitate au politicienii in online, cu atat mai bine.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Sep 16, 2021 10:00 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5

Multi nu vor sa se vaccineze pana si-o fura grav cu Covidul. Nu moarte, dar simptome grele grele.

https://www.youtube.com/watch?v=oUBB4AHfXf8

2011-2012-2013 cei mai frumosi ani, vremurile de aur. Uptime record: 414 days. Membru Muzeul Lampilor. Balast, igniter, condensator. Mercury vapor, high pressure sodium, metal halide, old street lights forever.

Sus

MesajScris: Joi Sep 16, 2021 10:29 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Cherry picking, despre ce vorbim. Sunt bolnavi de orice boala care nu cred ca au boala. Asta nu valideaza nimic.

Sus

Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Joi Sep 16, 2021 11:28 pm 
Neconectat
Ploicica
Ploicica

[quote="Neaceasca85"]Multi nu vor sa se vaccineze pana si-o fura grav cu Covidul. /quote]
Nici tu la inceput nu erai convins de intepatura. Intre timp ai schimbat traseul :D

Si daca ei nu cred si nu asculta care este problema ?
Up to them :idea: Ei cad pana la urma iar noi speram. Asta este.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Sep 17, 2021 10:45 am 
Neconectat
EF-5
EF-5

2 probleme am: frica de boala/sechele, apoi restrictiile idioate. Sper ca vaccinatii sa nu le aiba.

Sus

MesajScris: Sâm Sep 18, 2021 10:54 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

Vor fi mereu 2 tabere dacă lași omului alegerea. Dacă pe vremea lui Ceașcă voievod-faraon comunist nu s-ar fi făcut vaccin obligatoriu mulți din cățeii de azi care latră ca proștii la lună nu ar fi existat și nici odraslele lor care să le țină isonul. Cei ce nu se vaccinează trăiesc în lumea lor, cu tot felul de frici inventate sau și mai și nu le pasă de ceilalți deloc, sunt toți niște egocentrici. Sunt convins că Andrei mă va contrazice dar e de așteptat de la un Che Guevara ca el. El e mereu în barca uneia ca Șoșoacă, marele pachiderm care ne apără libertatea de a ne îmbolnăvi, și mai ales de a-i îmbolnăvi și pe alții și la o adică dacă e să murim tot vom muri când ne va veni vremea, de ce să nu o facem mai repede dacă suntem liberi de-a alege.

Sus

MesajScris: Sâm Sep 18, 2021 11:29 am 
Neconectat
Ploicica
Ploicica

eugenraduoradea scrie:
Dacă pe vremea lui Ceașcă voievod-faraon comunist nu s-ar fi făcut vaccin obligatoriu mulți din cățeii de azi care latră ca proștii la lună nu ar fi existat și nici odraslele lor care să le țină isonul. Cei ce nu se vaccinează trăiesc în lumea lor, cu tot felul de frici inventate sau și mai și nu le pasă de ceilalți deloc, sunt toți niște egocentrici. .

Tot ce ai scris este interesant mai ales ce am punctat eu :!:
Deci nu-ti place de " purcelusa " ?

Fişiere ataşate:
Be safe.jpg
Be safe.jpg [ 2.99 KiB | Vizualizat de 43 ori ]
Sus

MesajScris: Sâm Sep 18, 2021 1:18 pm 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green

Vaccinarea trebuie să rămână opțională, la latitudinea fiecăruia, atât timp cât a fost mult prea puțin testată și atât timp cât nimeni nu îți poate garanta că dacă te vaccinezi ești ferit de boală, de reacțiile adverse imediate sau pe termen lung.
Vaccinarea nu schimbă cu nimic regulile sau nu ar trebui. Dacă eu ca vaccinat îmi relaxez măsurile proprii de siguranță și transmit virusul cuiva nevaccinat, căruia nu îi este recomandat vaccinul, iar persoana respectivă se îmbolnăvește și moare, ce am rezolvat?
Și sunt n motive pentru care vaccinarea este personală și trebuie să rămână așa.
Dacă era atât de grav iar statul are grijă de cetățean, are grijă să nu mi se întâmple nimic, de ce s-a ținut Untold? O fi foamea prea mare? Dacă statul se îngrijește atât de mult de cetățeni si contribuabili, de ce tratarea anumitor boli grave nu este suportată de către stat, inclusiv intervenții în afară, care de multe ori pot fi salvatoare.
Ideea este ca e multă ipocrizie în jurul fenomenului Covid-19. Să nu mai vorbim de încercări de dictatură, cenzură etc. Nu e ca și cum au dispărut toate bolile de până acum si am rămas cu asta pe cap.

Sus

MesajScris: Sâm Sep 18, 2021 1:19 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

eugenraduoradea scrie:
Vor fi mereu 2 tabere dacă lași omului alegerea. Dacă pe vremea lui Ceașcă voievod-faraon comunist nu s-ar fi făcut vaccin obligatoriu mulți din cățeii de azi care latră ca proștii la lună nu ar fi existat și nici odraslele lor care să le țină isonul. Cei ce nu se vaccinează trăiesc în lumea lor, cu tot felul de frici inventate sau și mai și nu le pasă de ceilalți deloc, sunt toți niște egocentrici. Sunt convins că Andrei mă va contrazice dar e de așteptat de la un Che Guevara ca el. El e mereu în barca uneia ca Șoșoacă, marele pachiderm care ne apără libertatea de a ne îmbolnăvi, și mai ales de a-i îmbolnăvi și pe alții și la o adică dacă e să murim tot vom muri când ne va veni vremea, de ce să nu o facem mai repede dacă suntem liberi de-a alege.

Cine e bai Che Guevara? Eu sau tu care sustii ca omul nu are dreptul de a alege? Marx mic ce esti.

Sus

MesajScris: Sâm Sep 18, 2021 2:42 pm 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green

eugenraduoradea scrie:
... Cei ce nu se vaccinează trăiesc în lumea lor, cu tot felul de frici inventate ...

Poti sa o iei si invers. Odata ce esti vaccinat care iti mai este teama? De ce iti mai pasa?
Cei care nu vor sa se vaccineze inseamna ca isi asuma consecintele. La fel si cei care se vaccineaza.

Sus

MesajScris: Sâm Sep 18, 2021 3:59 pm 
Neconectat
Ploicica
Ploicica

steaua scrie:
eugenraduoradea scrie:
... Cei ce nu se vaccinează trăiesc în lumea lor, cu tot felul de frici inventate ...

Poti sa o iei si invers. Odata ce esti vaccinat care iti mai este teama? De ce iti mai pasa?
Cei care nu vor sa se vaccineze inseamna ca isi asuma consecintele. La fel si cei care se vaccineaza.

Macar este o incercare de a scapa de acest nenorocit de virus. Nu este ca o raceala simpla. Cei care nu se vaccineaza sunt TOTAL FRICOSI.
Cazurile in Buc au crescut mult in ultima saptamana. La fel si in Cluj !
Sunt destui care din pacate au fost impotriva vaccinarii si au plecat ......
De ce toate guvernele merg pe aceasta idee a vaccinarii ?
Cei impotriva sunt la fel ca cei care urla de incalzirea globala :idea: Minoritari si fara idei ptr viitor :!: :!: :!:
De ce sa nu pot sa merg in concedii, cu avionul, cu trenul din cauza unor care nu vor sa fie cat de cat ca ceilalti ?
Cel putin sunt cateva tari care vor introduce blocarea acceslui persoanelor nevaccinate in spatii inchise, transport, .....
Ceilalti NE pe strazi, coclauri.....

Sus

MesajScris: Sâm Sep 18, 2021 6:01 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Mike1960 scrie:
De ce sa nu pot sa merg in concedii, cu avionul, cu trenul din cauza unor care nu vor sa fie cat de cat ca ceilalti ?

Din cauza guvernelor care pun aceste restrictii. Asta e raspunsul corect si e la indemana tuturor. Ele trebuie blamate, nu oamenii.
Cei care nu vor sa fie ca ceilalti mai gandesc si cu capul lor. Adica sunt oameni liberi, cum ar veni. In cuget si-n simtiri cel putin :)
Da, poti sa o belesti daca nu iti faci vaccinul. Ai vreo 0,005% sanse. Poti sa o belesti si daca iti faci schema completa, cam 0,002% sanse. Wow. Iar ca tanar sanatos ai sanse mai mari sa castigi la loto, categoria 2, decat sa mori de covid. Stiintific demonstrat. Cei care se simt vulnerabili sa isi faca dracului vaccinul, daca vor.
Apropo, care mai e schema completa nowadays? 2,3,4, 5...n doze?

Sus

MesajScris: Sâm Sep 18, 2021 6:15 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

Untold, 100.000 de oameni inghiorlaiti, fara masti si evident fara distantare. Inceputul anului scolar, copiii cuminti cu mascuta pe fata, reguli impuse la sange. Maai da-i in sloboz. Daca nici asta nu spune nimic...

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 499 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]