forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Mar Apr 16, 2024 8:40 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Vă rugăm, ca în ciuda destinaţiei acestei secţiuni, să aveţi o atitudine civilizată şi de bun simţ, să folosiţi un limbaj "cizelat" :D



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Sâm Feb 13, 2010 10:03 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36963
Localitate: Bistrita
Hei, nu-mi poluati topicul ca tin mult la el. :twisted: Daca vreti sa ma injurati bine, daca nu, fara offtopic. :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re:
MesajScris: Sâm Feb 13, 2010 10:07 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36963
Localitate: Bistrita
Neaceasca85 scrie:
Nu stiu de ce in SUA mie mi se pare ca negrii injura mai rau decat albii. :mrgreen: Par a fi mult mai impulsivi, temperamentali si mai patimasi in orice. "Haa?; Damn; Shit; f**k you; What the f**k are you doin? Stop doing that shit; i love/hate this shit; Motherfucker;". :mrgreen:


sau chiar asa ceva:

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Dum Feb 14, 2010 12:51 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C
Avatar utilizator

Membru din: Dum Feb 17, 2008 1:00 pm
Mesaje: 14400
Localitate: Tg-Mures
injuratura tine si de gradul de cultura...iar negri...sunt foarte putin educati..corect??


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Dum Feb 14, 2010 1:10 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iun 20, 2008 1:00 pm
Mesaje: 15893
Localitate: cluj
ei na...ai dat-o si tu cu bata in balta :mrgreen: vezi sa nu se ia denzel de tine ca e de bai :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Dum Feb 14, 2010 1:14 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C
Avatar utilizator

Membru din: Dum Feb 17, 2008 1:00 pm
Mesaje: 14400
Localitate: Tg-Mures
pe mine nu ma deranjeaza...cine ce si cum...asta e parerea mea..si o spun...atata timp cat nu-i jignesc...ce.pana la urma romanii cata educatie eu??..marea masa...sa fim seriosi...vedem zilnic pe strada..si la tv lipsa acesteia...ar putea sa-i jigneasca mai tare cand ar afla ca se asemeana cu romanii...decat..ce am zis eu..:)))


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Dum Feb 14, 2010 1:34 pm 
Neconectat
Furtuna
Furtuna

Membru din: Lun Noi 10, 2008 1:00 pm
Mesaje: 1961
Localitate: Hampshire
Si albii sunt unii la fel de needucati.
Asa cum am mai scris. Locuind cateva zile in fiecare din zonele rezidentiale sau nerezid. ( de mai jos ) din unele tari am putut vedea diferenta :D
- Neubiberg ( langa Munich ). f....k
- Wurselen ( langa Aachen granita cu Olanda / Belgia ). f....k
- Amesfoort ( Olanda ). liniste. Amsterdam piata Dam. Drogati :!:
- Paris. Balamuc
- Rochefort ( Franta ). Balamuc
- Sachseln ( Elvetia ) super liniste 8O
- Bracelona. Galagie peste tot dar nu am auzit sau nu am inteles injuraturile lor.
- Madrid. Colorati multi dar nu am fost speriat de ei.
- Berlin. In zona hotelului multi colorati dar liniste.
- Mandelieu la Napoule. Galagie mare dar fara probleme.
- Antwerp. Multe fete ciudate dar fiecare cu treaba lui.
- Lido di Jesolo. Liniste
- Roma - Nu cred ca merita sa comentez :mrgreen:
- Athena. La fel ca randul de mai sus. Parca mai certareti. Am vrut sa fac cateva poze in centru. Am uitat cum se numeste piata. Cu drogati 8O
- Paralia Katherini. Normal ca auzi injuraturile conationalilor. Plin de RO.
- Creta. Liniste desavarsita.
- Kusadasi. Nu am inteles nimic :D Poate este de vina si limba. Nu are traducere F...K :D
- Traversare ferry Grecia - Italia. Naspa sa stai in barurile astea. Se urca cuminti seara si coboara dimineata de pe vas " manga ".

_________________
flash=290,130]http://www.wunderground.com/swf/pws_mini_rf_nc.swf?station=IWEYBRID15&freq=30&units=metric&lang=EN[/flash]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Feb 14, 2010 2:25 pm 
Neconectat
EF-5
EF-5
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 26, 2008 1:00 pm
Mesaje: 25254
Localitate: Slatina OT
Eu in 2007 in Grecia nu a trebuit deloc sa folosesc Engleza pentru ca am avut numai romani care ne-au servit la vila+restaurant in Olympic Beach. Dar nu am auzit injuraturi, ah, in restaurant niste straini de nu stiu ce natie cand si-au dat seama ca suntem romani au zis "Tzigania Romania" :lol: Doar maica-mea i-a auzit, si ea nu stie nici o limba straina. :D

Iar in zona Kizilot in 2008 si in zona Side din SV-S Turciei in 2009 am auzit Turca, Rusa si Germana ( e plin de rusi si nemti, la farmacie era scris mare APOTHEKE si farmacistul stia doar nemteste). Pentru ca nu stiu nici Turkaleta, nici Rusieste, nici Nemteste, n-am auzit nici o injuratura. :mrgreen: In 2008 mi s-a stricat dusul din camera. Si cand i-am zis receptionerului "shower" in engleza nu a inteles despre ce este vorba. Dar cand i-am zis "dus" imediat a priceput, pentru ca in Turca se zice la fel ca in Romana, :lol: observasem asta pe niste dusuri din curtea hotelului, "Penguen Dus" scria pe dusul pinguin, logic, mai era si un dus clown, langa el. :D

Insa cumnata mea a povestit o faza din Grecia, pe plaja si in apa era liniste deplina, pana cand credeti? Ei? Pana cand s-au intalnit 2 romani nene, slatineni amandoi. :mrgreen: Acestia s-au apucat sa-si vorbeasca tare unul altuia in apa de la distanta "Bah, si eu tot din Slatina sunt bah; Si am pe fi-mio la Greceanu bah; cutare bah; cutare bah" si tot asa. "Aoleu" a zis si si-a pus mainile in cap. :oops:


Ultima oară modificat de Neaceasca85 pe Dum Feb 14, 2010 2:58 pm, modificat de 4 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Dum Feb 14, 2010 2:30 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C
Avatar utilizator

Membru din: Dum Feb 17, 2008 1:00 pm
Mesaje: 14400
Localitate: Tg-Mures
vezi??...ce ziceam de marea masa de romani....nu e greu sa-i recunosti cand meri in afara....nici pt noi nu e greu nici pt altii....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Mie Ian 30, 2013 7:18 pm 
Neconectat
Furtuna
Furtuna
Avatar utilizator

Membru din: Vin Feb 03, 2012 8:10 pm
Mesaje: 1294
Localitate: bucuresti
Injuratura nu tine de cat de cultivat esti si cat de agramat poti vorbi, ci de gradul de irascibilitate si atac asupra persoanei si raspunderii cu atuul de asa natura sa diminueze o parte din cacialma.
Iar legat de dicustiile in caminele studentesti unde in loc de virgula toti ii trage cu pu...mea, in campusurile din afara ii trag cu virgule de genuil cu oh my dick sau my dick.
In america romanii se injurau de mama focului cu piz... masi pana americanii au formulat si emblema piz.ii cu steag cu tot, daca o cautati online dati de ea.

_________________
Dxfmromania online = 2006-09-15 -2012-09.03.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce se iau astia de mine
MesajScris: Mie Ian 30, 2013 11:57 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 05, 2008 1:00 pm
Mesaje: 36963
Localitate: Bistrita
zvartosh scrie:
campusurile din afara ii trag cu virgule de genuil cu oh my dick sau my dick.

Asta ai bagat-o din mintea ta, de fapt e "shit", "oh shit", "holy shit", "fuck", "damn", "dammit", "geez", "jesus fucking christ" etc


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Termeni şi condiţii
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO