forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Vin Mar 29, 2024 3:30 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: vacanta
MesajScris: Vin Mar 28, 2008 4:26 pm 
Neconectat
Norisor
Norisor
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 13, 2007 1:00 pm
Mesaje: 189
Pe unde mergeti la vara? Adica unde ne intalnim? :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Mar 28, 2008 6:01 pm 
Neconectat
Site Admin
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 16, 2006 1:00 pm
Mesaje: 2333
Localitate: Bacau
La munte si la mare sigur. Sigur pe Ceahlau. La mare nu stiu unde.....

_________________
Starea vremii pe intelesul tuturor


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: mesaj
MesajScris: Sâm Mar 29, 2008 12:06 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Mie Feb 28, 2007 1:00 pm
Mesaje: 2180
Localitate: BUCURESTI
Buna, Mariana !

Pana acum nu am discutat pe acest subiect, insa si mie mi-ar placea sa ne intalnim intr-o buna zi.
Eu nu plec de obicei din Bucuresti, insa vara mai merg in statiunea montana Busteni, in Ceahlau nu o sa mergem anul acesta, de fapt nu am fost niciodata acolo.
Desi stiu ca este foarte greu de realizat, eu as dori sa organizam o intalnire la Bucuresti, in centru, deoarece numai asa mi-ar fi la indemana, din pacate. Financiar nu imi permit sa merg in alte zone ale tarii deoarece cheltuielile de drum si mai ales cazarea sunt mult prea mari. Insa nici pentru ceilalti nu va fi avantajoasa intalnirea la Bucuresti, deoarece va fi problematic cu cazarea, la hotel costa enorm de mult.
Trebuie sa ne mai gandim cum am putea organiza oastel de intalnire, deoarece pana la urma ar trebui sa se gaseasca o solutie, ca doar nu stam la capatul pamantului.
Astept si sugestiile celorlalti :idea:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 29, 2008 12:27 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C
Avatar utilizator

Membru din: Dum Feb 17, 2008 1:00 pm
Mesaje: 14393
Localitate: Tg-Mures
undeva la munte..ar fi perfect..eu cam detest marea..si aglomeratia aceea imensa..si mai ales mizeria litoralului romanesc,indiferent unde la munte,si de ceahlau..is destul de aproape..:P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: munte
MesajScris: Sâm Mar 29, 2008 5:44 pm 
Neconectat
Site Admin
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 16, 2006 1:00 pm
Mesaje: 2333
Localitate: Bacau
bucegi, ar fi mai la mijlocul tarii. zic si eu. pana la vara avem timp sa ne gandim, poate pana atunci se mai aduna mai multa lume.

_________________
Starea vremii pe intelesul tuturor


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: mesaj
MesajScris: Sâm Mar 29, 2008 8:05 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Mie Feb 28, 2007 1:00 pm
Mesaje: 2180
Localitate: BUCURESTI
Imi este cel mai la indemana sa merg in statiunea montana Busteni, de pe Valea Prahovei, in caz ca nu este nimeni care sa prefere Bucurestiul ca loc de intalnire. Evident, ca pe Valea prahovei sunt destule locatii unde cred ca ne putem intalnii.
Ma tem ca pentru voi nu este la indemna Valea Prahovei, insa vreau sa stiu si ce credeti voi :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Mar 29, 2008 11:22 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 27, 2007 1:00 pm
Mesaje: 6257
Localitate: Giroc (TM)
Si eu cred ca ar fi foarte frumos sa ne intalnim undeva!
Nu stiu sigur unde o sa merg in concediul de la vara si nici perioada exacta cand o sa mi-l iau (va fi in iulie sau august), dar cred ca e posibil sa ajung si pe Valea Prahovei.
Am mai fost acum un an si jumatate o saptamana la inceputul lui august in tabara la Paraul Rece si mi-a placut foarte mult!
Ne-am putea intalni intr-una dintre statiunile de acolo.
O sa stabilim pe parcurs detaliile pe masura ce ne facem fiecare programul de vacanta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Mar 30, 2008 12:20 am 
Neconectat
Norisor
Norisor
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 13, 2007 1:00 pm
Mesaje: 189
Tot in centrul tarii ma gandeam, bineinteles la munte undeva, si cred ca si intr-un week-end ar fi perfect.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Mar 30, 2008 12:49 am 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 27, 2007 1:00 pm
Mesaje: 6257
Localitate: Giroc (TM)
Buna idee! :idea:
Ar fi mai bine sa stabilim un week-end in care sa ne vedem pentru ca mai mult ca sigur nu vom reusi sa ne luam toti concediile in acelasi timp.
Asa o sa avem un week-end ca o mini-vacanta. Poate reusim sa facem si ceva trasee pe munte si sa mai povestim.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: mesaj
MesajScris: Dum Mar 30, 2008 8:15 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Mie Feb 28, 2007 1:00 pm
Mesaje: 2180
Localitate: BUCURESTI
Salut !

Catalin, imi pare bine ca esti de acord sa incercam sa organizam o intalnire undeva pe Valea Prahovei, insa nu stiu daca mai sunt si altii care sa fie de acord. Intr-un weekend ar fi bine sa ne intalnim, avand in vedere ca toti lucreaza.
Oricum, avem timp sa ne mai gandim, astept parerile voastre in continuare ! :idea: :idea:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Sep 20, 2008 7:24 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 27, 2007 1:00 pm
Mesaje: 6257
Localitate: Giroc (TM)
Joi, 18 septembrie 2008. Ora 19:30. Timisoara

Prima intalnire intre doi membrii ai forumului !!! :)

M-am intalnit cu Liviu (CrazyFrog). Din aceasta toamna e student la UVT - Facultatea de Geografie asa ca o sa ne vedem destul de des de acum incolo.
Sper ca aceasta intalnire sa fie urmata si de altele intre membri, iar acestea sa fie un prim pas pentru crearea retelei nationale de statii personale si a altor proiecte legate de meteorologie.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Sep 21, 2008 4:51 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Mie Feb 20, 2008 1:00 pm
Mesaje: 2761
Localitate: Resita / Timisoara
da,o fost chiar k-lumea..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Sep 22, 2008 12:40 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C
Avatar utilizator

Membru din: Dum Feb 17, 2008 1:00 pm
Mesaje: 14393
Localitate: Tg-Mures
hmmm...si eu numai in ultima luna de cate ori am trecut prin cj sau medias..si am tot uitat de doodoo sau steaua...;))..promit k data viitoare.vb sa ne intalnim..si cand ajung la timisoara..o sa ajung curand si pe acolo.numa sa inceapa faculta..;))..va anunt si pe voi..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Sep 22, 2008 12:42 pm 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 30, 2006 1:00 pm
Mesaje: 9972
sorifin scrie:
hmmm...si eu numai in ultima luna de cate ori am trecut prin cj sau medias..si am tot uitat de doodoo sau steaua...;))..promit k data viitoare.vb sa ne intalnim..si cand ajung la timisoara..o sa ajung curand si pe acolo.numa sa inceapa faculta..;))..va anunt si pe voi..

pai asa sa faci... cum ramane cu berea aia :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: SALUT !
MesajScris: Vin Oct 17, 2008 1:36 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada
Avatar utilizator

Membru din: Mie Feb 28, 2007 1:00 pm
Mesaje: 2180
Localitate: BUCURESTI
Ma bucura faptul ca Liviu si Catalin s-au intalnit, chiar acum am aflat acest lucru, citind aceasta rubrica.
Anul acesta am mers in doua randuri la munte, in Busteni si am stat intr-o casa mai fara conditii, dar sa stiti ca timp de 3-4 zile a fost loc pentru doi tineri belgieni cu care ne-am inteles foarte bine. Eu am stat intr-o camaruta cu parintii, iar tinerii sus, la mansarda. Din pacate condtiiile sunt precare, nu este apa calda, wc-ul este intr-un gang in spatele curtii, loc pe unde noaptea cam vine ursul, dar nu todeauna :lol:
Daca nu anul acesta, pentru ca vine frigul, sper ca la anul sa reusesc sa ma intalnesc cu o parte dintre voi undeva la munte !
In mansarda respectiva ar incapea vreo 4 persoane, dar va trebui sa vad daca proprietarul casei respective va fi amabil sa ne lase sa mergem la munte si la anul.
Ca asa, prin Bucuresti n u stiu care dintre voi are vreun drum de facut, iar mie mi-e foarte greu sa ajung, de exemplu la Timisoara sau resita, deoarece nici macar n u stiu unde m-as putea caza. Noi mergem de obicei la Busteni :(
Dar, subiectul ramane deschis, mai vorbim !


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Termeni şi condiţii
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
phpBB SEO