forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Mar Mar 02, 2021 4:28 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Reguli forum

Vă rugăm, ca în ciuda destinaţiei acestei secţiuni, să aveţi o atitudine civilizată şi de bun simţ, să folosiţi un limbaj "cizelat" :D

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 982 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Balamuc offtopic
MesajScris: Joi Iun 13, 2013 4:28 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Probabil ca stii cum sunt femeile cand sunt in superioritate numerica...
Ce e la gura lor...

Sunt unele cu ochii pe barbat ca pe butelie.
Intr-o zi a venit una chipurile, sa-i aduca sotului un tricou.
A intrebat-o o ospatarita: "dar ce, a venit dezbracat?"
(Chipurile, sa se schimbe de camasa la sfarsitul programului)
L-a lasat si a plecat nervoasa.
Sunt unele fraiere. Daca nu ai incredere, e cam gata.

Sus

MesajScris: Mar Oct 29, 2013 5:54 pm 
Neconectat
Weather Guru
Weather Guru

steaua scrie:
Ce ai patit Andreiu, ca azi ai luat-o rau pe aratura, mai mult ca datile trecute? Care te-a suparat? Ce zici, o pauza de forum ti-ar prinde bine?

Hai ca am sters. Mai e vreun alt mesaj care te deranjeaza, pretenas? De parca n-ai fi barbat, ci vreo garofita plapanda, ca sa nu zic altceva, ca poate te superi.
Iar pauza de forum o fac cand vreau eu, nu cand zici tu. Si nu stiu unde ai vazut tu ca am luat-o pe aratura, am postat chestii legate de meteo 90%, mai multe mesaje ce-i drept, pentru ca am lipsit 5 zile (na, pauza!) si s-a postat mult in timpul asta. Daca te deranjeaza ce am postat la "incalzirea globala altfel", atunci poate ar trebui sa deschizi ochii si sa vezi ca esti cam singurul de pe forumul asta care inca mai crede bazaconiile cu incalzirea (cel putin la modul extremist). Iar aia te asigur ca a fost o ilustratie amuzanta la care toti au ras, numai tu te-ai simtit ultragiat.
Crede-ma ca nu ar trebui sa te razbuni pe faza asta, pe baza fragilei tale autoritati pe forum, ca te faci de ras. :) Ma ameninti cu ban? Hai, te provoc sa imi dai suspend 7 zile (asa, fara motiv), iar dupa aceea o sa fac eu un sondaj pe forum cu cine e de acord sa i se ridice titlul de moderator lui steaua. ;) Te bagi?
...eu sper ca nu uiti cu cine vorbesti, sunt membrul cu cea mai mare contributie la forum, si nu prin numarul de mesaje. Asa ca daca mai postez cateva aiureli pe ici pe colo (aluzie la "datile trecute"), care oricum nu deranjeaza pe nimeni, probabil... ar trebui sa fie trecute cu vederea. Nu cred ca e cazul sa-ti dau exemple de membri care au procent invers cu al meu on topic/off topic.

P.S. iar legat de postarea pe care am sters-o (si am lasat de la mine facand asta, de obicei nu se intampla), hai sa zicem ca am facut-o strict pentru amuzamentul propriu, dar sper ca nu uiti mesajele personale pe care le-am schimbat cu tine si in care ti-ai manifestat si tu oprobiul fata de personajul in cauza. Cum se cheama asta? Aud ceva? Ipocrizie?

P.S 2: sa te simti onorat ca te-am bagat atat de mult in seama.

Sus

MesajScris: Mar Oct 29, 2013 6:25 pm 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green

7 zile, sa te racoresti. Daca nu, inca 7 sau permanent. :) Asemenea mesaje si asemenea personaje nu-si au locul pe un forum de meteorologie. Daca vrei sa continui trebuie sa-ti schimbi atitudinea. Succes!

Sus

MesajScris: Mar Oct 29, 2013 7:17 pm 
Neconectat
-40 °C
-40 °C

8O 8O 8O

Care-o fo' baiu de v-ati maniat asa?

Sus

MesajScris: Mar Oct 29, 2013 7:57 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Enigma incălzirii globale, aşa am dedus din acest dialog.
Până la urmă luminaţi-ne şi pe noi, ce s-a întâmplat de v-aţi mâniat aşa, vorba lui Sorin ?

Sus

MesajScris: Mar Oct 29, 2013 8:28 pm 
Neconectat
Site Admin
Site Admin

Care-i treaba, poate cineva sa imi explice?
Multumesc

Sus

MesajScris: Mar Oct 29, 2013 8:52 pm 
Neconectat
Mr. Green
Mr. Green

Vimp, vorbim pe privat. Nu vreau sa reproduc public un asemenea mesaj infect. Apoi mesajul de mai sus i-a pus capac.

Sus

MesajScris: Mar Oct 29, 2013 9:03 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Păcat că eşti pe vodafone că te-aş fi sunat, Ovi, ceva s-a întâmplat de te-ai supărat tu aşa, că altfel eşti foarte discret şi la locul tău.

Sus

MesajScris: Mar Oct 29, 2013 9:15 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

Macar de ne-ar spune despre ce a fost vorba, nu e obligatoriu sa reproduca mesajul respectiv.

Sus

MesajScris: Mie Oct 30, 2013 12:27 am 
Neconectat
Site Admin
Site Admin

Bun, nu stiu ce s-a intamplat aici, iar daca lucrurile nu se lamuresc in 2-3 zile forumul se va inchide.
Si am sa repet ce am spus si catre Andrei si catre steaua : nu am creat forumul asta pentru vre-o satifactie materiala, iar daca timpul si o parte din resursele mele se duc pe apa sambetei pentru nimicuri atunci mai bine o las balta.

Sus

MesajScris: Mie Oct 30, 2013 1:14 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

Ar fi păcat, în ciuda micilor dispute sterile, cred că majoritatea mesajelor sunt legate de meteorologie.
Am o rugăminte Vimp, măcar salvează-mi toate mesajele şi poate găsim o variantă să mi le transferi mie.
E chiar atât de drastică treaba, din cauza lui Andrei vrei să închizi forumul ?
Eu nu cred că Andrei are ceva de împărţit ceva cu cineva, este el un mic Che Guevara dar nu văd de ce trebuie să suferim noi ceilalţi, care de data asta chiar nu avem nicio vină.
În fine, tu hotărăşti, măcar să ne spui din timp sau să ne dai un timp de graţie să salvăm nişte chestii utile.
Dacă se va întâmpla aşa ceva, dă-mi voie să fac un apel, unor pasionaţi, precum Cătălin, Sorin, Doodoo, Roberta, Andrei, Ovi, Mike, Supercell, Crazy Frog, chiar şi Neaceaşcă, să posteze pe forumul lui Vlad, meteoconstanţa, cât îl mai ţine şi pe el pasiunea şi mai poate ţine forumul, dacă tu te decizi să renunţi la forumul tău.
Eu sper să n-o faci dar decizia îţi va aparţine.
Cât îl mai ţii voi posta ca şi până acum, mesaje diverse legate în principal de vreme, dacă închizi forumul voi fi nevoit să rămân doar cu Vlad, pe care oricum nu l-am abandonat, deşi grosul mesajelor, 99%, sunt pe acest forum.

Sus

MesajScris: Mie Oct 30, 2013 10:27 am 
Neconectat
-40 °C
-40 °C

Vimp, asa cum spunea Eugen mai sus, e prea drastica o decizie de inchidere a forumului.S-au adunat aici ani de postari, de munca, de pasiune, de timp rupt de fiecare din alte activitati, poate unele mai importante, insa din pasiune pt meteo cei mai multi dintre noi au scris, au adunat materiale, au iesit pe trasee, au facut calcule, tabele, diagnoze, studii, concursuri, pariuri etc.Eu cred ca sunt suficiente exemple pt a mentine in continuare forumul in ciuda micilor adversitati intre unii membri.Toti avem zile mai bune si zile mai proaste.Unii sunt mai tinerei, altii mai copti, insa in general toti avem aceeasi pasiune pt meteo.E decizia ta pana la urma, insa cred ca ar trebui sa te gandesti nu o data sau de 2 ori pana la a lua o astfel de decizie, ci de mai multe ori, pt noi, putinii pasionati cu adevarat de aceste fenomene.

Din pacate n-am vazut acel mesaj catastrofal a lui Andrei, insa nu cred sa fi fost un capat de tara.Daca steaua si-a asumat o astfel de decizie extrem de drastica pt cel mai activ membru al forumului, ar trebui sa ne de-a cateva explicatii si noua, celorlalti membri.Cred ca avem acest drept.Orice ar fi scris insa, in afara bineinteles de injuraturi de mama asa cum a primit Catalyn mai demult, e prea mult o astfel de decizie.

Sus

MesajScris: Mie Oct 30, 2013 10:36 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

De acord cu orice decizie a lui vimp.
Am salvat tot ce ma interesa.

Sus

MesajScris: Mie Oct 30, 2013 11:04 am 
Neconectat
Tornada
Tornada

Dragi prieteni,

Pana in momentul norocos in care am gasit in anul 2008 acest forum nu credeam ca o sa am vreodata ocazia sa port discutii si sa fac schimb de informatii si pareri cu alti oameni atat de pasionati ai domeniului meteo. Cred ca nici alti membrii actuali ai forumului nu cred ca visau pe atunci ca e posibil sa faca parte dintr-o astfel de comunitate in Romania.
De atunci au trecut insa peste 6 ani si toate acestea au fost insa posibile datorita initiativei si eforturilor depuse de-a lungul timpului de catre Vimp.

In acord cu ceea ce spuneau Eugen si Sorin mai sus: haideti sa nu dam cu piciorul la toata munca depusa in acest timp de o mare parte dintre noi si sa pierdem ocazia de a mai forma o comunitate (si asa destul de restransa). Forumul ar trebuie folosit exclusiv pentru scopul pentru care a fost creat de Vimp: intrunirea primei comunitati de meteo-amatori din Romania si studierea si discutarea fenomenelor legate de acest subiect.
Mesajele noastre ar trebui sa se concentreze strict pe aceasta zona pentru a avea cat mai multa "substanta", iar discutiile in contradictoriu si cu atat mai putin jignirile sau insultele (chiar si subtile) nu-si au locul.

In speranta ca problemele disciplinare din prezent aparute intre unii membrii se vor rezolva intr-un mod cat mai civilizat si corect, abia astept sa revenim la discutii mai placute despre acest domeniu care ne-a unit pe toti: METEOROLOGIA.

- Cluj

Sus

MesajScris: Mie Oct 30, 2013 3:36 pm 
Neconectat
Tornada
Tornada

@catalinTotusi m-ai atacat desi postasem strict despre meteo.
Cand te-a intrebat doodoo ce am cu tine, ai raspuns senin...nu stiu...

Cine da note pentru mesaje? Aveai dreptul sa spui daca erau bune sau rele?
Din partea mea poate sa se inchida!

cu mine nu esti prieten!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 982 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]