forum meteorologie, starea vremii, climatologie

Partners

Portal meteorologie   Galerie meteo   Meteo chat   Model WRF-RoMetEx   RSS  
Acum este Joi Noi 21, 2019 4:31 am

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: WMR968, WS2355 sau WS1600
MesajScris: Mar Sep 01, 2009 1:48 am 
Neconectat
Admin
Admin

Trebuie sa-i gasesti un punct de sprijin la teava aia . Chiar nu ai nici o posibilitate ?

Sus

Subiectul mesajului: Re: WMR968, WS2355 sau WS1600
MesajScris: Dum Sep 13, 2009 9:52 pm 
Cred ca in privinta punctului de sprijin al tevii,m-am gandit sa o leg strans de balustrada balconului,cu niste sarma,in mai multe puncte. :lol: .Dar tot ma gandesc cat de lunga sa fie teava.Cred ca cu cat mai inalta este teava,cu atat voi putea sa citesc mai bine directia vantului dinspre blocul ala,ca doar vantul cred ca poate sa "coboare" :lol: spre locatia mea,adica vreau sa spun ca atunci cand bate pe deasupra blocurilor el se simte si putin mai jos,cam la inaltimea unde vreau eu sa fie girueta cu anemometrul.Un exemplu:cand a fost furtuna aia din 2 iunie 2009,vantul batea dinspre sud,sud-vest unde sunt niste blocuri,fara nici o problema,pentru ca se indoia cam spre nord-est,bradul din fata casei mele si care este cu varful mai jos fata de inaltimea la care vreau sa fie senzorii de vant.Cred ca nu exista pericolul sa fie traznita bara,deoarece totul este plastic,iar cel mai apropiat paratraznet este la vreo o suta de metri de mine.Multumesc pentru raspunsuri,astept in continuare opinii!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]